Monika Żelazik, bohaterka strajku w LOT z 2018 roku i Mateusz Dobrowolski, organizator akcji przeciwko próbie wyrzucenia z OPZZ Piotra Szumlewicza byli gośćmi Piotra Nowaka w Komentarzu Portalu Strajk.

Przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego zwróciła uwagę, że młodzi ludzie często znają związki zawodowe tylko z lekcji historii. A współczesna kultura uzwiązkowienia? Nie zachęcają nas do niej liderzy organizacji pracowniczych.

– Kiedy patrzy pani na Piotra Dudę czy Jana Guza, to widzi Pani przywódców związkowych w stylu skandynawskim?

– Widzę przywódców związkowych w stylu dwóch kotów. Leży kot na dywanie, trochę zrzuca sierści, trochę się przeciągnie i czeka na członków.

W drugiej części programu Mateusz Dobrowolski, koordynator mazowieckiego okręgu Partii Razem tłumaczył dlaczego zainicjował akcję w obronie najbardziej aktywnego działacza OPZZ.

– To jest działania przeciwko interesowi polskich pracowników i pracownic. To jest działanie przeciwko OPZZ i to jest działanie na szkodę polskiego ruchu związkowego – mówił Dobrowolski.

Całą audycję można przesłuchać tutaj:

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Rozmowy Strajku: dlaczego polska lewica nie występuje przeciwko wojnie? [wideo]

Lewica od momentu swojego powstania jasno określiła, że jest przeciw wojnie i militaryzmow…