Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie, źródło: Wikimedia Commons.

Oligarchia obecnej władzy pokazuje silną wzajemną solidarność. Szef polskiego rządu wystąpił w obronie ministra sprawiedliwości, na którego spadła fala krytyki ze strony opinii społecznej po ujawnieniu ponurych faktów związanych z hejterskimi praktykami w zarządzanym przez niego resorcie.

PiS próbuje po swojemu odwrócić kota ogonem. To nie car jest zły, lecz jego urzędnicy to dranie. Taką taktykę komunikacyjną przyjęła władza, podczas gdy media ujawniają kolejne fakty w związku z aferą w ministerstwie sprawiedliwości.
Według Morawieckiego decyzja Zbigniewa Ziobry o zwolnieniu czy cofnięciu uprawnień osobom, których nazwiska zostały powiązane z kreowaniem  hejtu w resorcie była właściwa.  Premier zaznaczył. że  reakcja szefa ministra „wyznacza nowe standardy”. Jednocześnie, w stylu praktykowanym przez PiS, przerzucił uwagę, rozprawiając o przewinieniach  Sławomira Neumanna oraz Krzysztofa Brejzy w zupełnie innych aferach.
Morawiecki uważa, że wszechwładny szef resortu był zupełnie nieświadomy, że jego zastępca prowadzi metodyczne działania mające na celu dyskredytacje osób ze środowiska sędziowskiego.
– Pan minister Ziobro nie wiedział o tym, co się dzieje. W dużych instytucjach, gdzie są zatrudnione tysiące ludzi, czasami dziesiątki tysięcy ludzi, przecież nie można dokładnie określić, co w którym kącie jakiego pokoju, jakiego typu brudy czy nieczyste sprawy się zgromadziły – przekonywał na dzisiejszej konferencji prasowej.
Premier, w doprawdy ekwilibrystycznym stylu próbuje teraz przedstawić swojego podwładnego z rządu jako etyczny wzorzec postępowania.
– Dlatego minister Ziobro zareagował tak, jak powinien zareagować w sytuacji, kiedy doszło do odkrycia nieprawidłowości – powiedział, dodając, że minister sprawiedliwości zareagował na publikację Onetu w ciągu 24 godzin i odwołał wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka co jest „absolutnie poza jakimikolwiek standardami”.

Morawiecki przekonuje, że proces niszczenia ludzi nie był inspirowany z góry. – Tutaj bardzo szybka reakcja i wyczyszczenie tego, co można nazwać delikatnie nieprawidłowościami – powiedział premier.

W rozmowach ujawnionych przez Onet pojawia się postać „szefa” całej operacji. Do dziś nie dowiedzieliśmy się, kto miał nim być.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.

 2. @ Nikt.
  A nie zastanowiłeś się że to Agnieszka Wołk-Łaniewska może mieć rację a nie Piotruś-Pan który na co dzień ma mokre sny o dokopaniu PiS-owi?
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019082210942045-dialog-polityka-z-oszolomem-a-takze-prawo-i-sprawiedliwosc-sputnik/
  I faktycznie Jest to rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów kocie gówienko? Onet&GW celują już od dawna w takich działaniach, szczególnie michnikowszczyzna jest wściekła utratą wpływów za tłuste reklamy rządowe i prenumeraty obowiązkowe dla wszystkich struktur centralnych.
  To są wielomilionowe sumki.
  I radze o tym motywie ich działań pamiętać.

  1. Skąpsionie, gdybym nie znał sądów od środka, to bym miał Zero za ślachetnego sołtysa, co to za mordę chce wziąć to stado świetych krów. Ale znam. I dlatego nie jestem zwolennikiem działań wzorowanych na działaniach świętej pamięci Jana III-go, ale twardo stoję na stanowisku Sułtana (Nur oczywiście) Nazarbajewa. .

  2. Nikuś ja znam sądy i od zewnątrz i od wewnątrz. Takie mialem szczescie w życiu rodzinnym. Nie twierdze ze minister Ziobro spowoduje ze bedziemy mieli sprawiedliwie i sprawnie funkcjonujacy wymiar sprawiedliwości. Ale jezeli rzeczywiscie jest taki zły to skąd te zmasowane ataki na niego ze strony psudoszlachty sądowej i neoliberalnych mediów? Ostatnio m in atakowało Ziobre lobby firm windykacyjnych i komornikow za zmiany korzystne dla osob zadłużonych. Chętnie sie dowiem co wg Ciebie jest takiego zlego w tym co ribi Ziobro ze go to ow jestes sie zgadzac z sędziowską oligarchią. PS. Bylbym wdzieczny gdybys tez rozwinął temat rozwiązań wprowadzonych przez b. prezydenta Kazachstanu ktore – jak piszesz – popierasz. Moze znasz jakies warte uwagi artykuły na ten temat. Pozdrawiam

 3. Oligarchia sędziowsko – komornicza nienawidzi Ziobry bo naruszył jej interesy. A lewacy jak wściekłe pitbulle atakują ministra bez najmniejszego zastanowienia. Stają ramie w ramie z sędziowską kastą nierobów która rozbestwiona swoją bezkarnością i brakiem jakiejkolwiek kontroli nad sobą traktuje ciężko pracujących zwykłych obywateli jak chłopów pańszczyźnianych. Warto tez zastanowic się od kiedy tuby propagandowe neoliberalizmu „wyborcza” i onet.pl czy wypowiadający się dla nich przedstawiciele uprzywilejowanej mającej się za szlachte kasty sędziowskiej są „opinią społeczną”

 4. Pewien |Prezydend z Kraju Wielkiego Brata powiedział o południowowietnamskim kacyku: i co z tego że skórw…el, ale nasz skórw…el. Zero skórw…em? Nie! Nawet tego nie jest godzien.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Duda zapewnia: PiS chce rządzić z Konfederacją. Walka o głosy skrajnej prawicy

Wybór Andrzeja Dudy na drugą kadencje może być równoznaczny z dopuszczeniem do władzy ekst…