Kolejny dowód na to, że obecność sprawnie działających  związków zawodowych opłaca się pracownikom. Po rozmowach, w których brały udział zarówno struktury Konfederacji Pracy, jak i Solidarności, załoga polskich fabryk Toyoty dostanie podwyżkę średnio 11,4 proc.

Średnio, bo dokładna kwota wypłacana każdemu pracownikowi będzie zależała od oceny jego pracy. Toyota ma w Polsce zakłady w specjalnej strefie ekonomicznej Invest-Park w Wałbrzychu oraz w Jelczu-Laskowicach. Zatrudnia kilka tysięcy pracowników.

– Biorąc pod uwagę dwuletni okres pandemii, który jak wiadomo miał wpływ na produkcję całej branży motoryzacyjnej, osiągnięte porozumienie płacowe należy uznać za bardzo dobre – komentuje Sławomir Bielakiewicz, szef Solidarności w TMMP, czyli wałbrzyskim zakładzie Toyoty.

Oprócz wyższej pensji zasadniczej pracownicy otrzymają też o 100 zł wyższy dodatek, tzw. kafeterię, wzrosną też premie dla zatrudnionych na produkcji.

Wszystkich zatroskanych o kondycję biznesu, który musiał liczyć się z obecnością związków i uwzględnić w swoich planach interes załogi, uspokajamy. Jak głosi komunikat prasowy Toyoty, w minionym 2021 r. Toyota Motor Corporation drugi raz z rzędu była największym globalnym producentem samochodów. Sprzedała ich łącznie 10,5 mln, o 10 proc. więcej, niż w 2020. Przedstawiciele polskich zakładów koncernu zapewniają też, że stan pandemii już fabrykom nie przeszkadzał, bo produkcję starannie zaplanowano, uwzględniając możliwe problemy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Przy stopie inflacji 2021 5,1% to faktycznie jest podwyżka o circa 5% średnio. Pogratulować należy skuteczności istniejącym w zakładach Toyoty związkom zawodowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…