Była posłanka duńskiego parlamentu Özlem Cekic zaprosiła na kawę mężczyznę, który zamieszczał ksenofobiczne komentarze pod jej wpisami na Facebooku. Towarzyszyły im kamery BBC.

Özlem Cekic to była posłanka duńskiej Socjalistycznej Partii Ludowej. Urodziła się w Ankarze, pochodzi z rodziny kurdyjskiej. Do Danii przyjechała w dzieciństwie. Pracowała m.in. jako pielęgniarka. W marcu 2017 odeszła ze swojej partii w ramach sprzeciwu – SPL chciała zabronić niepełnoletnim uchodźcom wjazdu do Danii. Później partia zmieniła swoje stanowisko w tej sprawie.

Cekic znana jest z tego, że często zaprasza do debaty swoich przeciwników – w swojej karierze spotykała się zarówno z radykalnymi muzułmanami, jak i narodowcami. Media nie podały personaliów hejtera internetowego, którego zaprosiła na spotkanie. Wiadomo, że mężczyzna ma na imię Stefan. W materiałach opublikowanych przez BBC widać również jego twarz.

Hejter zamieścił na Facebooku wpis jako „zatroskany obywatel”. Zapewniał, że nie jest rasistą, mimo to nazwał posłankę „odrażającą padliną” i  „robactwem ISIS”. Zapewnił, że „nienawidzi jej i wszystkiego, co ona sobą reprezentuje – chce świata bez muzułmanów, świata, w którym te świnie nie niszczą naszych wartości”.

Wideo nakręcone przez BBC ma już ponad 2,5 mln wyświetleń na Facebooku. Podczas rozmowy posłanka rozpłakała się. Próba komunikacji nie zakończyła się pozytywnie mimo dobrych chęci.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ukraina: kolejarze solidarni z górnikami, oligarchowie zdecydowani zdławić protesty

Podziemny protest w kopalniach żelaza w Krzywym Rogu (południowo-wschodnia Ukraina) kontyn…