Swój finał znalazła tragiczna sprawa z 2015 roku, kiedy w Nieledwi na Śląsku śmiertelnie postrzelono 12-letniego chłopca. Winny jest myśliwy, który nie zabezpieczył strzelby. Został skazany na 2 lata pozbawienia wolności.

Nikt nie wie, ile dokładnie osób ginie rocznie za sprawą myśliwych – ani policja, ani prokuratura, ani PZŁ nie prowadzą takich statystyk/wikimedia commons

Wyrok i tak został złagodzony po apelacji, gdyż sąd wcześniejszej instancji zdecydował, że mężczyzna powinien iść do więzienia na 4 lata. W Nieledwi na Śląsku dwóch chłopców bawiło się niezabezpieczoną w domu strzelbą, należącą do ojca jednego z nich. Strzelba wypaliła w rękach 12-letniego syna myśliwego i śmiertelnie postrzeliła w głowę jego kolegę. Chłopiec nie żyje.

– Do śmiertelnego skutku doszło poprzez pojawienie się łańcucha zdarzeń, których oskarżony nie przewidział, choć powinien, jak niespodziewana wizyta kolegi czy nieodpowiedzialne zachowanie syna – podała w uzasadnieniu wyroku sędzia z Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Podkreśliła też, że kara dwóch lat pozbawienia wolności będzie dla skazanego wystarczająca, choć jako były wojskowy, powinien być wyczulony na kwestie bezpieczeństwa i nie popełnić tak podstawowego błędu jak pozostawienie niezabezpieczonej broni w zasięgu nastolatków.

Inna skandaliczna sprawa z udziałem myśliwego miała miejsce kilka dni temu w podwarszawskim Raszynie. W sieci opublikowano filmik, na którym myśliwy w sposób nieumiejętny dobija rannego dzika leżącego przy drodze. Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym złożyła zawiadomienie do prokuratury. Jak twierdzi jej prezes Rafał Gaweł, zwierzę można było przede wszystkim uratować, a nieumiejętne działania myśliwego naraziły je na dodatkowe, niepotrzebne cierpienie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Myśliwi to zabójcy z premedytacją! Zwierzę czy człowiek nie ma szans w spotkaniu z nowoczesną myśliwską bronią laserową! W Polskim parlamencie ponad 100 osób to zapaleni myśliwi. W Polsce czerpią korzyści finansowe firmy turystyczne dla zagranicznych zabójców zwierząt. Pamiętam jak media radośnie donosiły, że jeden książę z Kataru zabił 25 Jeleni. Ku przestrodze!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…