Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” odkrył kolejny spisek tajemny – Platforma Obywatelska była stworzona przez służby. Ty razem będzie miał szanse udowodnić swoje tezy przed sądem.

www.flickr.com/photos/mediawnet/strajk

Tomasz Sakiewicz podczas audycji w TVP Info powiedział, że wiodąca partia opozycyjna, czyli Platforma Obywatelska „została stworzona przez służby’. To dość poważne oskarżenie zostało przyjęte bez mrugnięcia okiem przez prowadzących dziennikarzy. Wystąpienie Sakiewicza miało związek z tocząca się od kilku dni akcji przeciwko Fundacji Otwarty Dialog, której prawicowe i prorządowe media zarzucają przygotowywanie spisku przeciwko rządowi PiS, oskarżając tę zdecydowanie antyrosyjską organizację o finansowanie… przez Rosję właśnie.

Sakiewicz powoływał się w swojej wypowiedzi na jakoby oficjalne zdania „ludzi służb” o takiej właśnie proweniencji PO. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

_ Spotkamy się przed sądem – powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego tej partii. Na razie, jak powiedział, sprawa jest na etapie badania przez prawników, czy i jak można pociągnąć do odpowiedzialności Sakiewicza. Jednocześnie składając takie deklaracje, Neumann wysoko zalicytował, ponieważ brak reakcji PO na słowa redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” dadzą temu i podobnym mediom silny argument do ręki, że mieli rację.

Do sądu chce też podać, tym razem TVP Info, za informację na pasku, że „Generał z zarzutem współpracy z FSB dał zgodę na produkcję broni fundacji, która chce obalić rząd”. Problem nie tylko w tym, że generał Pytel, bo o niego tu chodzi, kontaktował się z Rosjanami w pełni oficjalnie i dla zapewnienia bezpieczeństwa polskim żołnierzom podczas ewakuacji z Afganistanu, ale też nie został skazany.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nie umiem ogarnąć, czy prawicowe media udają bandę idiotów, czy może faktycznie ową bandą są.

  2. no jeśli cofnąć się wstecz do powstawania Solidarności to wiemy, że były pieniążki ze stanów na działalność więc coś w tym jest

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…