Podkowa Leśna była dziś świadkiem niewielkiej, ale hałaśliwej demonstracji polskich nacjonalistów skierowanej przeciwko imigrantom.

Fot. własne strajk.eu
Fot. własne strajk.eu

Organizatorem demonstracji był Obóz Narodowo Radykalny, oddział z Pruszkowa. Jej istotą był protest przeciwko imigrantom, których część jest kierowana i przebywa w ośrodku dla cudzoziemców w położonym w jednej z dzielnic Podkowy – Dębaku. Patrioci spod mieczyka Chrobrego wybrali jednak miejsce zbiórki na centralnej ulicy miasteczka pod wezwaniem Jana Pawła II, skąd przeszli pod siedzibę władz Podkowy Leśnej.

 

Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński,  zakazał demonstracji.

– Organizacja, która głosi hasła faszystowskie, twierdząc jednocześnie, że stoi w obronie demokracji powinna podlegać odpowiedzialności karnej i na demonstrację w takim duchu nie chcemy pozwolić – powiedział lokalnemu portalowi grodzisknews.pl Artur Tusiński. Podkreślał także w swoich wypowiedziach, że w Podkowie mieszkają ludzie różnych wyznań, jest kilkadziesiąt mieszanych małżeństw, których dzieci uczęszczają do miejscowej szkoły, zasadna jest więc obawa mieszkańców, że może dojść do zakłócenia porządku publicznego.

Narodowcy odwołali się jednak do sądu, który decyzję burmistrza uchyli i nic już nie stało na przeszkodzie, by nacjonaliści mogli swobodnie wzywać do nienawiści rasowej, etnicznej i religijnej.

Młodzi patrioci przed rozpoczęciem demonstracji raczyli się bezbarwnym płynem z butelek przypominających opakowania od mocnych alkoholi. Musiała to być woda lub sok brzozowy, ponieważ jest absolutnie niemożliwe, by prawdziwi polscy patrioci truli siebie czyli zdrową, narodową tkankę prosta wódką. Część piła płyny z owoców czerwonych z butelek po wiśniówce. Musiały to być zdrowe napoje, bo nastrój narodowców poprawiał się z minuty na minutę.

Demonstracja ruszyła punktualnie i przeszła kilkaset metrów do wyznaczonego celu. Patriotyczna młodzież wznosiła okrzyki: „Płaczą Niemcy, płacze Francja – tak się kończy tolerancja”, „Imigrantów tu nie chcemy, Wielką Polskę budujemy”, koło miejscowego kościoła oczywiście „Bóg, honor i Ojczyzna”, a „Chcemy repatrianta zamiast imigranta”, „Polska Węgry wspólna sprawa, my nie chcemy tu Araba”, także „Podkowa przeciwko imigrantom” i groźbę lub obietnicę: „Nadchodzą, nadchodzą nacjonaliści”.

Przemówienia wygłaszane przez przez nacjonalistów nie odbiegały w niczym od wszystkich argumentów zazwyczaj przez nich przywoływanych ze sztandarowym: jak wam zgwałcą córkę, to będziecie żałować, że nas nie popieraliście”.

– Piękne słowa, kurwa – wzruszył się właściciel butelki.

<style=”line-height: 1.5;”>[alert type=”success” title=”Na koniec mała refleksja. „]Przeciwko około 60-80 demonstrujących, inteligencka Podkowa Leśna wystawiła trzy dorosłe osoby i jedno dziecko z karteczkami sporządzonymi na domowej drukarce o tolerancji, miłości i przykazaniach bożych. Ubliżano im, wyśmiewano ich ale stały bez ruchu. W tym samym czasie w stolicy maszerowało na demonstracji KOD 10 tysięcy ludzi. Gdyby choć pięć procent z nich pofatygowało się do Podkowy Leśnej i stanęło naprzeciwko ksenofobicznych nacjonalistów, ci może nie byliby tak pewni, że cała Polska podziela ich nienawiść etniczną. Cóż, jednak organizatorzy KOD dbają przede wszystkim o oglądalność w telewizji.[/alert]

Materiały własne Portalu STRAJK.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Gówno prawda z tymi repatriantami – ich też nie chcą. Po tylu latach na obczyźnie repatrianci mówią z obcym akcentem, mogą mieć inne obyczaje i jeszcze nie daj boże są w związkach małżeńskich z ludźmi o ciemniejszym kolorze skóry i mają z nimi dzieci.

  Choć biorąc pod uwagę wieści, że skrajna prawica dostaje kredyty/dofinansowanie z Moskwy, rosyjski akcent nie powinien już wzbudzać takich kontrowersji.

 2. „Podkowa Leśna wystawiła trzy dorosłe osoby i jedno dziecko z karteczkami sporządzonymi na domowej drukarce o tolerancji, miłości i przykazaniach bożych. ”

  Publiczne szczucie urojonymi bogami i powoływanie się na fikcyjne nienawistne przekazy od tychże bóstw, jest wyrazem jakże głębokiej i zawziętej nietolerancji wobec ateistów oraz podżeganiem do nienawiści na tle światopoglądowym. Religie antagonizują, wykluczają i sieją nienawiść. Wszystkie. Hasła religijne to kulturowy rasizm w czystej postaci. Obojętnie czy pochodzą od urojonego Hrystósa, Amona-Ra, Srallaha, czy Zeusa.

 3. Zbigniew, nie chrzań, zamknij pysk prawaku, bo co wy sukinsyny sobie myślicie, ile będziecie nas, lewicę, obrażać. Was koniecznie trzeba gdzieś wywieźć na bezludzie, na Saharę lub Syberię, bo pieprzycie od rzeczy

  1. Cytując towarzysza Lenina: Kto kogo ?

   „zamknij pysk prawaku, bo co wy sukinsyny sobie myślicie, ile będziecie nas, lewicę, obrażać.”

   Będą jeszcze długo,a w razie czego to prędzej oni taką „lewicę” wyślą do obozów koncentracyjnych niż taka „lewica” ich do łagrów. Grozić też trzeba mieć czym,groźby bez pokrycia są żałosne i śmieszne. Zresztą tego rodzaju pogróżki analogiczne do zbrodniczych tradycji gułagu i GPU/NKWD… WSTYDŹ SIĘ @terra dodeca…

   „Dziś przeciwników wojny z Rosją nazywa się rusofilami, zdrajcami, itd. Przeciwników ukrainizacji Polski, tak samo się nazywa! Przeciwnicy islamscy to islamofoby. Przeciwnicy złodziejstwa, przekrętów polityków, ekip rządzacych to m.in. hejterzy, nasyła się na nich służby specjlne! PZPR później tzw. Lewica na czele z gensekiem Wojtkiem Jaruzelskim, a późnie Aleksandrrm Kwaśnieswkim doprowadziła Polskę do ruiny gospodarczej i oddała Polskę w ręce Watykanu! Obecnie jesteśmy kasjerem Watykanu, Unii Europejskiej i Ukrainy.”

   >Ja tam jestem lewicowcem ale nie lewakiem jak wy.Ostro ? Może,ale przyznaję rację temu Zbigniewowi. Precz z imperialistyczną łże-lewicą !

 4. Wniosek jest naprawdę zabawny i krótkowzroczny a opis picia alkoholu w mroźny dzień zaiste dramatyczny. Obie strony wobec „delegacji” z drugiej linii barykady na swoich demonstracjach zachowują się dokładnie tak samo. A proporcje 80 do 3 to Polska w skali mikro. jeśli autor wirtualnie oddelegowuje procent z 10 tyś. (domyślam się że dane urzędu marszałkowskiego ;)) to ja wirtualnie oddelegowuje procent z milionów które zostały w domach i o owych 10 tyś. i całym KOD-zie słuchają z rozbawieniem, zażenowaniem i smutkiem. Ps.: chyba nie było jednak ani tak źle ani niebezpiecznie skoro „inteligenccy” rozsądni i wzorowi rodzice uznali że mogą na ten happening zabrać dziecko i że będzie ono bezpieczne wśród tych nacjonalistycznych wilków.

 5. Mam tylko jedną prośbę. Przestańcie bolszewików nazywać narodowcami, no bo jacy to znowu narodowcy co?….

  Narodowcy z Polski pojechali na Ukrainę wspierać separatystów. 'Polscy Euroazjaci dotarli do Doniecka!'

  Ogłaszamy powstanie brygady ochotników do walki z faszystowskimi oligarchami i amerykańskimi najemnikami na terenie Noworosji. Współobywatele, Rosja jest w niebezpieczeństwie – wzywają do Doniecka działacze Euroazjatyckiego Związku Młodzieży. Na wezwanie odpowiedzieli narodowcy z Polski. Prorosyjscy separatyści nazywają ich „polskimi Euroazjatami”.

  http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,16104439,Narodowcy_z_Polski_pojechali_na_Ukraine_wspierac_separatystow_.html

 6. Riposta!
  Dziś przeciwników wojny z Rosją nazywa się rusofilami, zdrajcami, itd. Przeciwników ukrainizacji Polski, tak samo się nazywa! Przeciwnicy islamscy to islamofoby. Przeciwnicy złodziejstwa, przekrętów polityków, ekip rządzacych to m.in. hejterzy, nasyła się na nich służby specjlne! PZPR później tzw. Lewica na czele z gensekiem Wojtkiem Jaruzelskim, a późnie Aleksandrrm Kwaśnieswkim doprowadziła Polskę do ruiny gospodarczej i oddała Polskę w ręce Watykanu! Obecnie jesteśmy kasjerem Watykanu, Unii Europejskiej i Ukrainy. Lewusy, nie podskakujcie, bo wyżej pasa już nie poskoczycie! Czort z wami lewusami!
  Ja Atista.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Prokuratura: policjant, który przywalił posłance gazem nie popełnił przestępstwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie policjanta, któ…