Prawica w Polsce to zjawisko komiczne i tragiczne zarazem. Swój prawdziwy profil ujawnia wówczas, gdy może, choćby częściowo, zaspokoić swoje codzienne obsesje. Asumpt do wielokrotnego szczytowania dał im rosyjski pilot, który nie dopełnił formalności przed przylotem na konkurs w Radomiu.

5 sierpnia w Radomiu odbędą się Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej. To właśnie na tę okoliczność rosyjski pilot akrobacyjny podjął lot w tym kierunku. Prawicowe portale przerzucają się podejrzliwymi pytania o to, dlaczego ten człowiek, wraz z grupą kolegów przylecieli do Polski wcześniej. Snują rozmaite teorie o korelacji pobytu rosyjskich pilotów ze Światowymi Dniami Młodzieży, itp. Rosjanie trenowali nad lotniskiem w Radomiu. Jeden z członków ich ekipy miał dołączyć do nich w piątek, 29 lipca. To właśnie wówczas doszło do incydentu, który doprowadził polską prawicową publicystykę do stanu gorącego drżenia.

Rosyjski pilot lecący z Krakowa do Radomia nie dopełnił formalnego zgłoszenia swojego przelotu. W związku z tym, postawione w stan najwyższej gotowości i chęci wyrządzenia Rosji jakiegoś afrontu „służby” podjęły spektakularną interwencję. Maszyna natychmiast uzyskała eskortę wojskowych myśliwców F16. Polscy piloci nakazali Rosjaninowi lądowanie w Sadkowie, gdzie – jak czytamy na prawicowych platformach – „zajęły się nim służby”.

Nie wiadomo co robiły, ale zapewne nic, co mogłoby służyć przedłużeniu ekstazy, gdyż – jak informuje dyrektor Radomskiego Aeroklubu cytowany przez „Gazetę Krakowską”: „W samolocie Rosjanina jak również w jego komputerze nie znaleziono nic niepokojącego. Wszystko jest dobrze. Wszystko się wyjaśniło. Chłopak już lata z nami”.

Niestety, drobne formalne uchybienie oraz ewidentny brak jakichkolwiek przesłanek do snucia rusofobicznych spiskowych teorii, niczego nie zmieniły. Oto fragment podsumowania całego incydentu na jednym ze znanych prawicowych portali:

„W czasie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka, wszystkie służby i wojsko było w stanie podwyższonej gotowości operacyjnej. Wygląda na to, że polscy piloci zdali ważny sprawdzian i pokazali, że są przygotowani na próby testowania przez Rosjan naszego systemu obrony powietrznej”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No co, wreszcie chłopaki mogli polatać. A gdyby nie ten Rosjanin to latali by tylko w myślach.

  2. No cóż… Pierwszy ,,sukces” na miarę naszych SZ. W przypadku starcia z pilotami myśliwskimi FR zapewne nie maiłby kto zameldować…

  3. niezalezna.pl

    niestety ich forum jest ZALEZNE od tzw „Straznika Forum”, ktory decyduje, ktore komentarze sa dopuszczone do publikacji.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny ostrzegają przed upadkiem zachodnich giełd. Nadchodzi załamanie gospodarek?

Chiński gigant dołączył do tych zachodnich ekonomistów, którzy ostrzegają przed wielkim kr…