Dotychczasowi liderzy PO i PiS tracą poparcie. Partia Razem ma już 2 proc.

Sondaż Millward BrownSondaż, przeprowadzony na zamówienie TVN przez koncern Millward Brown dał interesujące rezultaty. Inne sondażownie w ostatnich miesiącach przewidywały, że w polskim parlamencie będzie niewiele partii: trzy lub cztery. W prognozach Millward Brown rysuje się obraz dość rozdrobnionego Sejmu: w ławach poselskich zasiedliby posłowie aż 7 partii. Są to: PO, PiS, Zjednoczona Lewica, partia KORWiN, PSL, Nowoczesna i Kukiz ’15. Odpowiednio na PiS i Platformę Obywatelską zagłosowałoby, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 33 i 22 proc. ankietowanych. To istotny spadek deklarowanych głosów, bo partia Jarosława Kaczyńskiego straciła aż 5 punktów procentowych, a PO – 3 proc. Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 42 proc. pytanych.

Spadek poparcia dla głównych graczy sceny politycznej odbył się najprawdopodobniej z powodu przeniesienia swoich sympatii przez część ankietowanych na mniejsze partie, w tym te, które choć według tego sondażu znajdą się poza Sejmem, to jednak na miesiąc przed wyborami powoli gromadzą swoich zwolenników. Wśród nich jest Ruch Narodowy, co jest złą wiadomością, a także lewicowa partia Razem, co jest wiadomością dobrą.

Wśród partii, które znalazłyby się w Sejmie, trzecią siła była Zjednoczona Lewica, która może liczyć na 8 proc. głosów. Na partię KORWiN chce wrzucić kartkę do urn 7 proc., PSL i Nowoczesna mają po 6 proc., a na Kukiz ’15 balansuje na granicy progu wyborczego czyli na poziomie 5 proc.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Samochód Nadleśnictwa Białowieża wjechał w stado żubrów

Samochód Nadleśnictwa Białowieża wjechał w stado żubrów. To prowokowanie zagrożenia dla lu…