W stolicy Rosji uroczyście otwarto Meczet Katedralny. Na wydarzeniu byli obecni prezydenci Rosji, Azerbejdżanu, Palestyny, Turcji, Kazachstanu, Tatarstanu, przewodniczący Rady Muftich Rosji, przedstawiciele wielu krajów muzułmańskich, dostojnicy islamscy i wysocy funkcjonariusze innych ważnych kościołów z całego świata.

Po gruntownym remoncie i rewitalizacji meczet rozrósł się ponad 20-krotnie. Na sześciu piętrach może pomieścić nawet 10 tys. wiernych i tyle samo na placu przed świątynią. Poza samym miejscem modlitw znajdują się tam także rezydencja muftiego, biblioteka, centrum prasowe, kompleks hotelowy i muzeum islamu.

Ceremonii otwarcia meczetu nadano walor i oprawę uroczystości nie tyle religijnej co państwowej. Wydaje się, że na tle ogólnoeuropejskiej islamofobicznej histerii, Władimir Putin stara się pokazać w maksymalnie dobrym świetle, jako orędownik pokojowego współistnienia w Rosji wielu religii, a samej Federacji jako kraju przyjaznego muzułmanom. W swoim wystąpieniu podkreślał rolę liderów rosyjskich muzułmanów w budowaniu pokoju i zgody w Rosji oraz ich walkę z islamskim ekstremizmem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. NIEMOŻLIWE! w tej złej, rasistowskiej Rosji mają religijną tolerancję ??? co na to niektóre GW-frontowe pismaki ze strajku?

  2. No i co ma wynikać z tej informacji? Czy wasza islamofilia wynika z katolofobii czy odwrotnie – katolofobia z islamofilii?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…