Rysunek penisa i hasło „Tu jest Polska” pozostawili „prawdziwi patrioci” na ścianie kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej. Dodatkowo zerwali również tablicę informującą o tym, że gospodarze budynku prowadzą terapię dla niepełnosprawnych i potrzebujących.

– Od 10 lat służę w piskiej parafii ewangelickiej i nigdy dotychczas nie spotkałem się z takim wandalizmem i obrazą uczuć religijnych – skomentował dla „Gazety Piskiej” ks. Marcin Pysz, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Piszu, właściciela budynku. 5 sierpnia rano gospodarze kaplicy zastali na jej ścianie wulgarny rysunek i napis „Tu jest Polska”. A wszystko to pod krzyżem, który prawdziwym Polakom podobno jest tak drogi.

Oprócz dokonania wandalizmu sprawcy zerwali także z obiektu tablicę informującą o tym, że Ewangelickie Stowarzyszenie Betel prowadzi w nim terapię dla osób potrzebujących w ramach Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej. Na zajęcia przyjmowany jest każdy chętny, niezależnie od wyznania i światopoglądu. Do tej pory działalność ta spotykała się na terenie gminy wyłącznie z uznaniem.

Parafia zgłosiła sprawę na policję.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pewnie coś cyganią, chcą wyżydzić kasę od Narodu, a teraz udają
    Niemca, france jedne, penisa sami namalowali, może lubią po grecku, no czeski film, głupoty takie, a tu islam u bram. Baczność.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Skandaliczny proces ekstradycyjny Assange’a: obserwatorzy zakazani

Odbywający się w Londynie proces o ekstradycję australijskiego dziennikarza i wydawcy Juli…