Obywatelska inicjatywa Skarga Kobiet walcząca z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce zainicjowała akcję masowego wysyłania listów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Kobiety dalej walczą o dostęp do bezpiecznej aborcji. Tym razem nie wyjdą na ulice, ale pójdą na pocztę.

Ruszyła akcja wysyłania listów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. W akcji Skarga Kobiet zadeklarowało udział już ponad 2000 osób. Inicjatorki planują w ciągu najbliższych dni zasypać Europejski Trybunał Praw Człowieka listami z oficjalną skargą w sprawie zakazu aborcji w Polsce. Dokument ma 67 strony, należy go wydrukować i wysłać do Strasburga między 4 a 10 stycznia 2020.

„Zespół prawniczek współpracujących z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny pomógł nam przygotować formalną skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCZ) o naruszenie praw kobiet gwarantowanych przez Europejską Konwencję Praw Człowieka obowiązującą w Polsce” czytamy na profilu FaceBookowym inicjatywy Skarga Kobiet.

INICJATYWA OBYWATELSKA WALCZĄCA Z ZAOSTRZENIEM PRAWA ABORCYJNEGO

Masz wpyływ na wyrok Trybunału…

Opublikowany przez Skarga Kobiet Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Inicjatywa jest kolejnym frontem walki o legalną i bezpieczną aborcję w Polsce. W październiku 2019 Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność ustawy dopuszczającej aborcję ze względu na letalne i ciężkie wady płodu z polską konstytucją. Od tego czasu na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi przez wiele tygodni trwały protesty. Chociaż wyrok TK nie został nadal opublikowany, Polska i tak ma nadal jedno z najsurowszych praw antyaborcyjnych w Europie. Kobiety w Polsce od końca października wychodzą na ulice, protestują, pikietują w obronie prawa do decydowania o sobie.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zakonnik od Braci Mniejszych zgwałcił dziecko, któremu podał wcześniej wódkę

Tym razem nie możemy napisać „w polskim kościele bez zmian”. Zakonnik pełniący…