Na nic zdała się konspiracja rosyjskich nazistów z Nowosybirska i okolic. Ich zjazd pod przykrywką koncertu przerwała policja.

rosyjscy naziści w NowosybirskuPodczas policyjnej operacji zatrzymano około 60 uczestników nazistowskiego wydarzenia. Wszyscy zostali wylegitymowani, spisani i odnotowani w specjalnych policyjnych kartotekach.  Policjanci znaleźli w pomieszczeniach specjalnie wynajętej willi w Nowosybirsku nazistowską symbolikę, flagi ze swastykami i inne symbole zakazanej w Rosji faszystowskiej ideologii.

– Aktywiści byłego nowosybirskiego oddziału narodowosocjalistycznego ruchu „Restrukt”, zorganizowali subkulturowy koncert muzyczny w towarzystwie zespołów z sąsiednich rejonów, podczas którego propagowano prawicowo radykalną ideologię, przemoc i waśnie etniczne – mówiła dla rosyjskiej telewizji Lifenews rzeczniczka prasowa miejscowego oddziału FSB Irina Zebrowa.

Jak informuje dalej Lifenews, naziści zebrali się nie tylko w celu wysłuchania rasistowskiej muzyki. W planach mieli też zorganizowanie struktury biznesowej, która zapewniłaby finansowanie adwokatów dla nazistów, którzy trafiają przed oblicze sprawiedliwości w Rosji oraz zapewniałaby finansową pomoc dla rodzin osób już osadzonych w więzieniach.

Tego samego dnia sąd w Nowosybirsku rozpatrywał apelację nazistów wcześniej skazanych za wandalizm w kompleksie memorialnym poświęconym II wojnie światowej i przy pomniku Lenina. Sąd apelacji nie uwzględnił i utrzymał poprzednie wyroki: od 1 do 2 lat więzienia.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…