Bliźniaczy, jeśli chodzi o sposób działania, atak jak w Paryżu, miał miejsce w rosyjskim Chabarowsku. Napastnik, powiązany z neonazistami, zginął na miejscu.

https://ria.ru/incidents/20170421/1492761998.html

18 letni Anatolij Koniew o 17.02 miejscowego czasu wszedł do miejscowej siedziby Federalnej Służby Bezpieczeństwa na ul. Wołoczajewskiej i jeszcze w strefie kontroli otworzył ogień z karabiny maszynowego, zabijając jednego funkcjonariusza, jednego interesanta, obywatela WNP i raniąc jednego pracownika. Pozostali odpowiedzieli ogniem, zabijając agresora na miejscu.
Jak podaje RIA Nowosti, wstępne ustalenia służb specjalnych Rosji dają podstawy do twierdzenia, że Koniew był członkiem jednej z grup neonazistowskich. Trwa obecnie śledztwo mające na celu ujawnienie jego kontaktów i wpływów.

Koniew, jak się okazało, zdobył broń (karabin półautomatyczny „Sajga” i dwa pistolety) zabijając instruktora strzelnicy, na którą uczęszczał.

Nazistowskie grupy w Rosji wciąż stanowią problem w Rosji, choć prawo zakazuje szerzenia nienawiści z powodu płci, rasy, narodowości, języka, pochodzenia, stosunku do religii, przynależności do grupy społecznej (art.282 kodeksu karnego RF).

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Chabarowsk dla Moskwy podobe zadupie, jak i Paryż, tylko trochę dalej. Za to mial lepsze wyposażenie.

  2. Oj tam, oj tam, od razu „nazistowski atak terrorystyczny”. Rosjanie to mili i sympatyczni ludzie, ale czy to wpływ klimatu, czy może wina Putina, w każdym razie są bardzo impulsywni. I dosyć często zdarza się, że pacjent niezadowolony z leczenia przychodzi do przychodni ze spluwą i dokonuje egzekucji lekarza i pielęgniarki. Przedsiębiorca, który nie dostał pozwolenia na budowę, przychodzi do urzędu i rozstrzeliwuje kilku odpowiedzialnych urzędników. Nie wspomnę już o dosyć powszechnych strzelankach przy okazji przywłaszczania sobie pieniędzy transportowanych z/do banku.

    1. W Chabarowsku???????????
      Maciorewicz ma BARDZO długie ręce…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…