Share Button

Bliźniaczy, jeśli chodzi o sposób działania, atak jak w Paryżu, miał miejsce w rosyjskim Chabarowsku. Napastnik, powiązany z neonazistami, zginął na miejscu.

https://ria.ru/incidents/20170421/1492761998.html

18 letni Anatolij Koniew o 17.02 miejscowego czasu wszedł do miejscowej siedziby Federalnej Służby Bezpieczeństwa na ul. Wołoczajewskiej i jeszcze w strefie kontroli otworzył ogień z karabiny maszynowego, zabijając jednego funkcjonariusza, jednego interesanta, obywatela WNP i raniąc jednego pracownika. Pozostali odpowiedzieli ogniem, zabijając agresora na miejscu.
Jak podaje RIA Nowosti, wstępne ustalenia służb specjalnych Rosji dają podstawy do twierdzenia, że Koniew był członkiem jednej z grup neonazistowskich. Trwa obecnie śledztwo mające na celu ujawnienie jego kontaktów i wpływów.

Koniew, jak się okazało, zdobył broń (karabin półautomatyczny „Sajga” i dwa pistolety) zabijając instruktora strzelnicy, na którą uczęszczał.

Nazistowskie grupy w Rosji wciąż stanowią problem w Rosji, choć prawo zakazuje szerzenia nienawiści z powodu płci, rasy, narodowości, języka, pochodzenia, stosunku do religii, przynależności do grupy społecznej (art.282 kodeksu karnego RF).

Share Button

6 komentarzy

 1. Bartek napisał:

  Koniew byl musulmaninem-neofitem

 2. qaduq napisał:

  Chabarowsk dla Moskwy podobe zadupie, jak i Paryż, tylko trochę dalej. Za to mial lepsze wyposażenie.

 3. lubat napisał:

  Oj tam, oj tam, od razu „nazistowski atak terrorystyczny”. Rosjanie to mili i sympatyczni ludzie, ale czy to wpływ klimatu, czy może wina Putina, w każdym razie są bardzo impulsywni. I dosyć często zdarza się, że pacjent niezadowolony z leczenia przychodzi do przychodni ze spluwą i dokonuje egzekucji lekarza i pielęgniarki. Przedsiębiorca, który nie dostał pozwolenia na budowę, przychodzi do urzędu i rozstrzeliwuje kilku odpowiedzialnych urzędników. Nie wspomnę już o dosyć powszechnych strzelankach przy okazji przywłaszczania sobie pieniędzy transportowanych z/do banku.

 4. Skorpion13 napisał:

  I to jest kolejny dowód na to, że fanatycy groźniejsi są od broni atomowej.

 5. sru napisał:

  no to podpowiem, krecia robota maciulewicza i misia

  • szczurzec napisał:

   W Chabarowsku???????????
   Maciorewicz ma BARDZO długie ręce…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*