Rzeźnicy i sklepy mięsne nie mogą już prezentować na witrynach i straganach tuszy martwych zwierząt. Kara za złamanie zakazu wynosić ma 500 euro.

Władze miasta wydały specjalne rozporządzenie, w którym stwierdziły, że wprowadzają zakaz, by chronić wrażliwość dzieci – zwłaszcza przed Wielkanocą, kiedy podaje się mnóstwo mięsnych potraw.

– Widok koźląt i jagniąt obdartych za skóry, zawieszonych głowami w dół w witrynach sklepów mięsnych to spektakl, który u wielu osób, zwłaszcza najmłodszych, wywołuje złe samopoczucie – powiedziała Roberta Gaeta, szefowa działu komunikacji społecznej urzędu miasta. Zwróciła uwagę, że wprowadzony zakaz to „przejaw cywilizacyjnego zachowania bo małe gesty są miarą wrażliwości zbiorowości”. – Obchodom Świąt Wielkanocnych towarzyszy makabryczny zwyczaj eksponowania zwierząt z uboju. To okrucieństwo.

Rzeźnicy w ciągu dwóch miesięcy mogą zaskarżyć rozporządzenie sądzie administracyjnym regionu Kampania.

Stella Cervasio z urzędu ochrony praw zwierząt wezwała inne miasta do tego, aby wzięły przykład z Neapolu. – To nie chodzi o to, by ukrywać te zwierzęta; to na razie pierwszy krok ku zmianie cywilizacyjnej – powiedziała mediom. Podkreśliła, że chodzi o sferę emocjonalną i prawidłowy rozwój psychiki dzieci.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. :DDDDDDDD
    A mięsko w hamburgerze czy salami, drogie dzieci, wyrosło sobie na mięsnym drzewku :DDDDDDDD

  2. Czyli ludzie nie mają problemu z mordowaniem zwierząt i pożeraniem ich, dopóki zwłoki są ładnie pokrojone i zapakowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…