Rozpoczęła się  tak ekscytująca kierowników „dobrej zmiany” seria ekshumacji smoleńskich. Grzebanie nie tyle zwłok, co w zwłokach wystartowało na Wawelu.

Jak przystało na standardy VI RP bis wszystkie działania nadzorował kapłan i to właśnie z nim przebieg rytuałów konsultowały wszystkie media. Co ciekawe, również te nieubłaganie stojące na gruncie obrony praworządności i demokracji oraz rozdziału kościoła od państwa. Portal telewizji TVN24 zaczyna swoją relację z ekshumacji od informacji przedłożonej przez prałata Zdzisława Sochackiego. Wyjaśnił on dziennikarzom, iż wszystko przebiegło zgodnie z planem i przewidywaniami.

– Przedłużyła się jedynie faza przygotowania krypty do otwarcia sarkofagu – powiedział proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu.

Ksiądz informował obszernie o technikaliach. Okazuje się, że zadbano również o zabezpieczenie mające zapobiec potencjalnemu zbeszczeszczeniu krypty Józefa Piłsudskiego, które mogło nastąpić w formie „zapylenia”.

– Nie mieliśmy żadnych problemów z sarkofagiem, ale przedłużyła się wstępna faza przygotowawcza, polegająca na zabezpieczeniu całego pomieszczenia specjalnymi foliami i specjalnymi podporami, tak żeby pozostała część krypty, znajdująca się w niej tablica oraz krypta marszałka Józefa Piłsudskiego nie uległy zapyleniu – mówił ks. Sochacki.

Widać wyraźnie, iż liderzy „dobrej zmiany” ukochali godziny nocne. Nie tylko sprawy legislacyjne, ale także w obszarze „ustalania prawdy” działają pod osłoną ciemności. Przygotowania do tej operacji rozpoczęły się wczoraj (pon. 14 listopada) późnym popołudniem i zakończyły po godz. pierwszej dziś w nocy. Wydobyte z krypty skrzynie ze zwłokami Lecha i Marii Kaczyńskich zostały przewiezione Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lada moment specjaliści „dobrej zmiany” mają przystąpić do czynności badawczych.

Czekają nas jeszcze 83 ekshumacje.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Żona wampira widzi go taszczącego trumnę: – co niesiesz? – pyta; – a wiesz, nic nie było na mieście to konserwę przyniosłem

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety znowu wyszły na ulice. Na Manifach domagały się pełni praw i wyższych płac

Międzynarodowy Dzień Kobiet dopiero 8 marca, ale przez niektóre miasta Polski już przeszły…