W Dzierżoniowie 21 kwietnia o godzinie 18.00 rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja ABW przeciwko członkom grup neonazistowskich.

Działacze Zadrugi bawią się przy płonącej swastyce / zadrugapodlasie.pl

Jak informuje portal Wałbrzych.pl, świadkowie twierdzą, że podczas akcji padły strzały. W operacji wzięły udział funkcjonariusze ABW, setki policjantów z wydziałów kryminalnych i prewencji oraz antyterroryści wsparci z powietrza przez policyjny helikopter.

O 18.00 zamknięto centrum miasta wyznaczonego przez ulice: Kościuszki, Mickiewicza, 11 Listopada, Szkolną i Nowowiejską. Właśnie podczas zatrzymywania osób, oczekujących m.in. na rozpoczęcie koncertu neofaszystowskich grup muzycznych użyto podobno broni. Jak informuje portal, mimo tak dużego nagromadzenia sił i środków najważniejszym osobom z tego środowiska udało się uciec.

Akcja, jak podaja media, przygotowywana była od kilku tygodni, rozpracowywano środowiska związane z polskimi i europejskimi neonazistami. Dzierżoniów i Bielawa są w niechlubnej czołówce miast polskich, w których środowiska skrajnej prawicy mają duże wpływy – organizowane sa tu koncerty naziolskich kapel a miejscowi ekstremiści mają ścisłe kontakty ze swoimi kompanami z Europy.

Cała akcja była przygotowywana i nadzorowana przez prokuraturę rejonową w Wałbrzychu, prowadzącą śledztwa związane z propagowaniem nienawiści oraz systemów totalitarnych..
– Czynności polegały miedzy innymi na przeszukaniu pomieszczeń, gdzie miał się odbyć koncert i ewentualnym ujawnieniu, i zatrzymaniu materiałów propagujących tego rodzaju (neofaszystowskie – MW) poglądy – poinformował RMF FM Tomasz Orepuk z Prokuratury rejonowej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Faszyzm jest to narzędzie kapitalizmu do walki z komunizmem. Powstał pod koniec I wojny światowej będąc odpowiedzią na rewolucję październikową i powstanie pierwszego w historii ludzkości państwa komunistycznego, w którym robotnicy przejęli w posiadanie fabryki i z powodzeniem nastawili produkcję towarową na potrzeby ludzkie a nie potrzeby kapitalistów. Na przełomie lat 20 i 30 tych XX wieku podczas wielkiego kryzysu zachodnim kapitalistom zaczął poważnie palić się grunt pod nogami i w strachu przed utratą środków produkcji, które zbudowali na wielowiekowej krzywdzie i krwi ludzkiej, wyhodowali nazistów w Niemczech z ich przywódcą Hitlerem na czele, których zadaniem było zniszczyć komunizm i Związek Radziecki. Dokładnie tak samo teraz kapitalizm przechodzi agonalny kryzys, nasilają się protesty społeczne i ruchy robotnicze dążące do odebrania kapitalistom ich środków produkcji i kapitaliści znów wypromowują faszystowskie bestie do szczucia i zastraszania społeczeństw od wewnątrz. Gdyby w 1933 roku wybory w Niemczech nie zostały sfłaszowane przez zachodnich kapitalistów i wygrali je komuniści, wówczas ich śladami poszliby robotnicy w pozostałych zachodnich krajach, od Władywostoku po Lizbonę zapanowałby komunizm, potem także za oceanem i teraz wszyscy żylibyśmy w lepszym świecie. Niestety Europa znów przejdzie przez piekło a Polska będzie w centrum tego piekła. Przypominam, że gdyby nie komunizm, PRL i wielka płyta to Polacy byliby teraz bezdomnymi pastuchami.

    1. gdyby nie komunizm – Polacy nie byliby „bezdomnymi pastuchami” tylko Polacy fruwali by sobie gdzieś w atmosferze przepuszczeni przez komin Oświęcimia i innych obozów zagłady

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…