Przekaz sączący się z programów informacyjnych telewizji publicznej to tylko część propagandowego aparatu państwa PiS. Za sprawą dziennikarki, która zatrudniła się w firmie świadczącej usługi „marketingowe”, z których korzyści czerpała TVP. dowiedzieliśmy się jak obecna władza szczuje i manipuluje za pomocą mediów społecznościowych.

Katarzyna Pruszkiewicz, reporterka „Newsweeka” zatrudniła się w firmie Cat@News świadczącej usługi PR. Agencja poszukiwała osób do projektu polegającego na „budowie korzystnego wizerunku klientów w mediach społecznościowych i szerszej w internecie”. Wkrótce okazało się, że z jej usług korzystają potężni gracze polityczni.

Jak dowiadujemy się z materiału w tygodniku, dziennikarka dostała polecenie założenia konta na Twitterze. Występowała na portalu jako „Panna z Żoliborza”. Aby uwiarygodnić jej osobowość sieciową, oprócz treści politycznych musiała publikować zdjęcia jedzenia, zakupów czy paznokci po zabiegu. Najważniejsze były jednak wpisy na tematy budzące społeczne kontrowersje.

Kiedy strajkowali nauczyciele, „Panna z Żoliborza” intensywnie dyskredytowała ich wizerunek poprzez wpisy o „dzieciach-zakładnikach”, chciwych egoistach – nauczycielach czy dobrotliwym rządzie, który dba o oświatę jak żadnej inny wcześniej.

Jak podaje „Newsweek”, agencja miała również działać na rzecz lepszego wizerunku telewizji publicznej oraz samego prezesa Jacka Kurskiego. Po zabójstwie Pawła Adamowicza celem było również wykreowanie braku winy obozu rządzącego za atmosferę, która doprowadziła do tragedii. Na celowniku znalazł się też szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Zleceniodawcą usług była agencja Art-Med, jak podaje tygodnik – związana ze środowiskiem Antoniego Macierewicza. „Spółce Cat@Net zlecaliśmy monitoring i analizę mediów społecznościowych na wewnętrzne potrzeby Agencji. W związku z zarzutami ‘Newsweeka’ wezwaliśmy naszego byłego podwykonawcę do przedstawienia wyjaśnień” – czytamy w komunikacie dostępnym na stronie internetowej Art Media.

Agencja Cat@Net skomentowała doniesienia jako „nierzetelne” i „nieprawdziwe” oraz zapowiedziała skierowanie sprawy na drogę sądową.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Z farm trolli jako pierwszy korzystał JKM już w erze neostrady, co było przyczyną jego całkiem wysokich wyników wyborczych. Dziś z farm trolli korzystają praktycznie wszystkie liczące się siły w kraju i na świecie. Kiedy wreszcie lewica wyjdzie z epoki kamienia łupanego i będzie miała dywizję swoich komentatorów piszących codzienne komenty na popularnych portalach??

  2. Obecna władza szczuje i manipuluje za pomocą mediów społecznościowych tak, jak obecna opozycja. Tylko inne media służą władzy a inne opozycji. Kiedyś dojdzie do zamiany władzy na opozycję i do zamiany mediów słusznych na niesłuszne. Tak jak było kiedyś. Wtedy będzie demokracja, prawda?
    Naprawdę, zamiana Holeckiej na Lisa a Karnowskich na Szubartowicza to jest żadna zamiana.
    Demokracja polega na tym,że możemy sobie wybrać szczujnię, w którą wolno nam będzie, bez żadnych wątpliwości, uwierzyć. I na tym że nie wolno nam zrezygnować z tej szczujni na rzecz innej, bo nas wielbiciele demokracji zadziobią. A jak zechcemy sami szukać źródeł informacji i ośmielimy się nie wierzyć żadnej szczujni…no to wtedy demokracja da nam tak popalić, aż nam się odechce tego symetryzmu, centryzmu czy innego obiektywizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…