Władze francuskiego miasteczka Les Pennes-Mirabeau i organizatorzy odwołali imprezę w parku wodnym Speed Water, w której mogły uczestniczyć wyłącznie muzułmanki w specjalnych kostiumach kąpielowych i ich dzieci. Przyczyną był raptowny wzrost nastrojów antyislamskich.

www.flickr.com/photos/agnesf/
www.flickr.com/photos/agnesf/

Firma organizująca imprezy kulturalno-sportowe Smile 13 na jeden dzień wynajęła park wodny w mieście Les Pennes-Mirabeau. Po zapłaceniu 15 euro, na teren obiektu podczas wydarzenia mogłyby wejść tylko muzułmanki i chłopcy do 10 roku życia. Kobiety powinny być ubrane wyłącznie w burkini – stroje kąpielowe, odpowiadające wszystkim wymogom szariatu, odsłaniające tylko dłonie, stopy i częściowo twarz.

Reakcja społeczna była szokiem dla władz miasta i przedstawicieli firmy. Zarówno organizatorzy, jak i władze otrzymywały groźby, zarówno telefoniczne, jak i listowne. W jednej z przesyłek znajdowało się kilka pocisków do broni strzeleckiej, informuje Sputnik Polska powołując się na gazetę „Local”.

— Jesteśmy świadkami absolutnie oburzającej reakcji, islamofobicznej, ksenofobicznej i rasistowskiej, co kategorycznie potępiam. Biorąc pod uwagę okoliczności, musimy uspokoić sytuację – powiedział burmistrz miasteczka Michel Amiel, uzasadniając odwołanie imprezy.

To kolejny dowód na wzbierającą falę nastrojów rasistowskich w Europie, którą nakręcają i wykorzystują ruchy radykalne.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Niemczech, we Francji,Wloszech itam jak jez plaza naturystyczna to jest i nikt nie robi problemow a tutaj z odlegosci 1ysiecy kilometroe widac OLBRZYMIA TABLICE UWAGA NATURYSCI !

 2. A ja się ani trochę nie dziwię mieszkańcom miasteczka Les Pennes-Mirabeau. Dziwię się, że tak późno zaczynają reagować i nie zgadzać się na traktowanie ich jako obywateli drugiej kategorii (gorszy sort?) w porównaniu do obywateli krajów arabskich. Każdy Francuz czy w ogóle Europejczyk będąc w krajach arabskich musi przestrzegać dokładnie miejscowych praw i obyczajów. Najmniejsze naruszenie grozi w najlepszym przypadku chłostą.

 3. To może zrobimy imprezę dla ludzi tylko z krzyżami, różańcami itp. wyjdzie na to samo. Idiotyczna poprawność polityczna. Basen to nie miejsce na manifestowanie religii. Lewica schodzi na psy.

  1. Ps.: swoją drogą ciekawa sprawa że jak Islam szcza na lewicowe wartości to na portalu mówią że to mżawka. Bądźcie chociaż konsekwentni względem wszystkich wyznań.

  2. Jak lewica Benedek , jaka lewica? Już nawet Ty dałeś się nabrać na to że Strajk.pl to jakaś lewica. A to jest tylko biznes. Lewica ty my którzy wstajemy codziennie i zapie…my do pracy po ty by bogaci byli jeszcze bogatsi.

 4. Jak już pan panie Macieju Wiśniowski podaje jako źródło informacji „Stronę startową rosyjskiej propagandy” czyli agencję Sputnik, która notabene należy też do pana, to prosiłbym o podanie całego linku do tej informacji bo trudno znaleść .

  1. Szanowny Panie Andy, wymagany przez Pana odnośnik jest dostępny w tekście informacji, wystarczy najechać na słowo Sputnik Polska myszką. Kursor wówczas zamienią się w małą rączkę, kliknie Pan lewym przyciskiem myszy i voila! link jak żywy otwiera się przed Pana oczami. Sputnik nie jest agencją, a to, że prezentuje rosyjski punkt widzenia, nie jest jakąś tajemnicą. W danym jednak wypadku nie mówi niczego o rosyjskiej interpretacji rzeczywistości, tylko powołuje się na zachodnie źródło, które, jak rozumiem, nie wywołuje w Panu żadnych obiekcji co do obiektywizmu. O, gdyby Sputnik należał do mnie, byłbym naprawdę bogatym człowiekiem. Na razie poprzestanę na bogatym życiu wewnętrznym, czego i Panu życzę. P.S. Znaleźć, proszę Pan, znaleźć.

  2. Panie Macieju. Nie mam niestety w moim tablecie ani myszki ani kursora który zmienia się w małą rączkę :) a dobrze byłoby mieć rączkę.
   Zachodnie źródło (w tym wypadku duńskie) tak samo budzi we mnie obiekcje jak rosyjskie. Dla mnie to są z jednej strony narzędzia propagandy kapitalistów i Putina z drugiej strony. Artykuł napisany na proputinowskim portalu nie musi ukazywać rosyjskiej interpretacji rzeczywistości. Ma spełniać pewną funkcję. Najpewniej dzielić i osłabiać. Już samo to że tam i u was się pojawia taki artykuł ma znaczenie. No bo przecież pan pisząc na Strajk.pl ten artykuł nie spodziewał się chyba że nagle obdarzymy sympatią takie działania francuskich muzułmanów. Co więc chciał pan osiągnąć?
   Kolejną sprawą jest kwestia powiązań pomiędzy Sputnikiem a Strajkiem. Brak klarowności budzi podejrzenia więc krótki artykuł rozwiewający wątpliwości czytelników obu portali byłby chyba mile widziany. Byłoby dobrze wiedzieć czyje interesy staracie się reprezentować.
   Na koniec przepraszam za błąd ortograficzny, widocznie kilkanaście lat na emigracji zrobiło swoje.

  3. @Andy, ty to jesteś chyba na głębokiej emigracji wewnętrznej. Nie rozumie po co tu przypełzasz – z jednej strony kapitaliści, z drugiej Putin, a ty biedaczku w środku. Powinieneś wziąć leki, obejrzeć Bonanze i pójść spać.

 5. Francja jest póki co krajem świeckim a Francuzi są z tej świeckości z rozdziału państwa i religii bardzo dumni. Epatowanie innych swoją religią jest źle widziane w tym świeckim kraju. Jeśliby muzułmanka ubrała się w bikini i opalała na plaży to jestem pewien że nikt by jej złego słowa nie powiedział. Bo to jest tolerancyjny , przyjazny dla wszystkich ludzi kraj. Ale jeśli muzułmanie organizują (niereligijne) imprezy na które wstęp Francuzom czy ogólnie niemuzułmanom jest wzbroniony to oznacza to złamanie pewnych reguł społecznych. Takie powiedzenie: my tu sobie organizujemy party a wam , niewiernym świniom wstęp jest wzbroniony. To jest taki islamski rasizm motywowany religijnie, który , szczególnie po ostatnich islamskich atakach terrorystycznych niekoniecznie musi być przyjęty przez Francuzów ze zrozumieniem.

 6. były juz tramwaje „Nur für Deutsche”, a teraz baseny „tylko dla muzułmanów”?! gubicie się w tej poprawności politycznej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Białoruski lider korzysta z polskiego święta, by podkreślić własną niezależność

Białoruś wobec trudnej sytuacji na froncie rosyjsko-ukraińskim, próbuje samodzielności. …