Zarząd najpierw zaproponował obniżkę płac dla stewardess do poziomu płacy minimalnej, a dla pilotów o ponad 70 proc. I to nie na trzy miesiące, a na trzy lata! Kolejna oferta to obniżka pensji o połowę i przeniesienie pracowników na pół etatu. Trudno nawet dyskutować z takim podejściem – mówi Piotr Szumlewicz, przewodniczący centrali Związkowa Alternatywa, o programie oszczędnościowym, który zarząd PLL LOT zaproponował do akceptacji swoim pracownikom. 

Program „antykryzysowy”, który przewiduje obcięcie zarobków nie na czas epidemii, tylko na trzy najbliższe lata, i to w czasie, kiedy ruch lotniczy w Polsce jest nie zwijany, a reaktywowany, oburzył pracowników. Stewardessy zrzeszone w Związku Zawodowym Personelu Pokładowego i Lotniczego pytają także: dlaczego zarejestrowana została nowa spółka LOT Polish Airlines? Czy kierujący lotniczą spółką skarbu państwa nie dążą do tego, by to ona przejęła dotychczasowych pracowników, ale już jako „kontrahentów”, a nie etatowych członków załóg? Wszak umowy „business to business” z jednoosobowymi firmami-pilotami czy firmami-stewardessami są dla LOT-u tańsze…

Przedstawiamy wideorelację z protestu członkiń i członków załóg LOT. Wielu z nich brało udział w słynnym strajku w październiku 2018 r. 10 czerwca zapowiedzieli, że będą walczyć o swoje prawa. 12 czerwca rozpoczął się spór zbiorowy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jest oczywiście drugie wyjście. Zamykamy kramik na kłódkę i opylamy za złotówkę temu kto zechce kupić.
  A protestanci?
  Na zieloną trawkę.
  Tertium non datur.

  Najzwyczajniej w świecie, jeszcze przez pół roku minimum nie uda się odtworzyć siatki połączeń i uzyskać wystarczających wpływów za bilety aby ten cały latający cyrk stał się choć w przybliżeniu opłacalny.
  Jedna mała dygresja – PENSJE KIEROWNIKÓW WSZYSTKICH SZCZEBLI RÓWNIEŻ OBNIŻYĆ DO DWÓCH MINIMALNYCH KRAJOWYCH MAKSIMUM, A ZARZĄDU DO DWÓCH ŚREDNICH KRAJOWYCH MAKSIMUM.
  JAK WSZYSCY TO WSZYSCY! prezes – również.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Świat wielobiegunowy czyli jaki?

Przedstawiamy wykład dr. Jacka Uczkiewicza na konferencji pt. „Narodziny świata wiel…