Sejm wczoraj (16 października) zagłosował za skierowaniem kuriozalnej noweli Kodeksu karnego do dalszych prac w komisjach. Chodzi o obywatelski projekt ustawy zmieniającej Kk pod zakłamaną nazwą „Stop pedofilii”, który, jeśli zostanie przyjęty, penalizował będzie edukację seksualną i w ogóle rzeczowe rozmowy na temat ludzkiej seksualności z osobami niepełnoletnimi. To jednak nie wszystkie kwiatki finalnego posiedzenia „starego” Sejmu.

Dosłownie 20 minut po tym jak zakończyło się głosowanie nad projektem „Stop Pedofilii” posłanki i posłowie przystąpili do rozpatrywania kolejnego kuriozum, a mianowicie uchwały „potępiającej akty nienawiści antykatolickiej”. W uzasadnieniu wnioskodawcy argumentują, iż „Katolicyzm i katolicy są ofiarami notorycznych prześladowań i wrogości” w Polsce, co jest stwierdzeniem, które powinno się zgłosić do jakiegoś konkursu najbardziej bezczelnych i ewidentnych kłamstw na świecie (jeśli taki ranking istnieje).

Izba niższa parlamentu polskiego przyjęła więc ostatnim rzutem na taśmę uchwałę potępiającą „wszystkie akty nienawiści i pogardy antykatolickiej” i wezwała „do ich potępienia wszystkie podmioty życia publicznego: państwa i organizacje międzynarodowe, władze publiczne i ośrodki opinii społecznej”. Ponura groteska tego zdarzenia jest jasna dla wszystkich przytomnych obserwatorów życia publicznego. W Polsce rządzonej przez Prezesa Państwa, gdzie głównymi dźwigniami zarządzania opinią publiczną są nagonki i szczujnie przeciw wygodnym dla władzy mniejszościom czy grupom zawodowym wielką ofiarą, której cierpienie godne jest parlamentarnej sankcji to kościół katolicki.

Szczególne brawa należą się 11 spośród 18 posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wzięli udział w tym głosowaniu. Za przyjęciem tej ustawy głosowała również Małgorzata Kidawa-Błońska. Oto kolejny przykład na faktyczny brak jakościowych różnic pomiędzy obozem rządzącym, a prawicową opozycją.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. skąd to zdziwiemie wieczne? .Wszystkie solidaruchy są takie same od „poczęcia” w Langley

 2. „uchwały „potępiającej akty nienawiści antykatolickiej”. W uzasadnieniu wnioskodawcy argumentują, iż „Katolicyzm i katolicy są ofiarami notorycznych prześladowań i wrogości” w Polsce”
  Akty nienawiści bo ktoś narysował tęczową Matkę Boską lub skrytykował Kościół…
  Według mnie prawicowe brednie o „obrażaniu uczuć religijnych niczym się nie różnią od lewicowych bredni o „mowie nienawiści”. I jedni i drudzy chcieliby karać każdego za krytykowanie ich „wartości”, ci pierwsi za krytykowanie Kościoła a ci drudzy za krytykowanie LGBT.
  A może tak po prost i jedni i drudzy przestaną być snowflejkami i uszanują wolność słowa?!

  1. Obrażanie, szczucie i produkowanie nieprawdziwych wiadomości to nie jest wolność słowa.

 3. I jeszcze najważniejsza uwaga.
  Projekt ten podzieli los ostatniego obywatelskiego projektu dotyczącego całkowitego zakazu aborcji, zgłoszonego w poprzedniej kadencji.
  Jestem gotów postawić na to dolary przeciw orzechom!

  1. Też jestem o tym przekonany. Co więcej, należy podkreślić, że PiSowski beton z Kaczyńskim na czele, rzekomo skrajnie katolicki, zawsze głosuje przeciwko całkowitym zakazom i za złagodzeniem „kompromisu”, czego nie da się powiedzieć o PO i „światłych” spadochroniarzach z tejże partii typu Morawieckiego, Gowina itd.

 4. Za to objawem takiej samej szurii nie są wypowiedzi Lamparskiej (Strajk kobiet) czy innych przemawiających na zlocie czarownic pod sejmem?
  ,,(…) otwierając zgromadzenie, Marta Lempart ze „Strajku Kobiet” oświadczyła, że za tym wszystkim stoi Kreml. Chwilę po tym było jeszcze gorzej, gdy do mikrofonu poprosiła Tomasza Piątka, autora książki o Antonim Maciarewiczu, w której zrobił z niego agenta GRU, KGB i FSB.

  Tomasz Piątek to pisarz. Pierwszą i jedyną udaną jego książką była „Heroina”, którą, jak przyznaje, napisał w oparciu o własne doświadczenia. W ostatnich latach zajął się dziennikarstwem śledczym, a z faktu, że Antoni Macierewicz miał swój czynny udział w sprowadzeniu do Polski amerykańskich żołnierzy, wysnuł chyba wniosek, że musi za nim stać Kreml. No bo kto?”
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019101711208302-kreml-planuje-zniszczyc-nas-czarna-ospa-i-hiv-wideo-sputnik-polska/
  Może pora otrzeźwieć Bojanku? Bo sam już zaczynasz wykazywać objawy szurii o której piszesz. (tylko spin nieco różny)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Działacze Inicjatywy Pracowniczej zatrzymani. Jechali na wspólny protest z Agrounią

Dzisiaj o 12:oo pod Złotymi Tarasami uczestnicy zorganizowanej przez Inicjatywę Pracownicz…