Ten moment, kiedy Antoni Macierewicz postanawia zostać Jerzym Owsiakiem.

Antoni Macierewicz/wikimedia commons

W kapitaliźmie jak widać nawet charytatywa opiera się na konkurencji. Nawet o światełko do nieba trwa wyścig. 14 stycznia we wszystkich miastach wojewódzkich ruszą pikniki wojskowe – czyli imprezy charytatywne z cyklu #bezpiecznaPL. Relację z każdego miasta pokaże Telewizja Polska. “Twarzami” tego przedsięwzięcia są Bartłomiej Misiewicz i Rafał Bochenek. Organizatorami – KPRM i MON, a także Caritas Polska. Beata Szydło i Antoni Macierewicz pojawią się na pikniku w Żaganiu. Będą zbierać pieniądze na chrześcijan z Syrii.

Nie żeby w zbieraniu pieniędzy na chrześcijan z Syrii było coś złego. “Dobra zmiana” nadal ma problem z Owsiakiem, nawet po wyeliminowaniu promocji jego imprez z TVP. Stare przysłowie mówi o tym, by zaprzyjaźnić się z wrogiem, kiedy nie możemy go pokonać. PiS wybrało inny wariant, czyli kopiowanie jego działalności. Przebieg rządowych imprez do złudzenia bowiem będzie przypominał WOŚP – całodzienna impreza z punktem kulminacyjnym, harcerze, puszki, licytacje.

Skoro Owsiak myśli, że wyręcza służbę zdrowia, to strach się bać, kogo wyręcza w swoich działaniach MON, organizując spontaniczną imprezę głównie po to, aby odwrócić uwagę od “konkurencyjnego” eventu tylko dlatego, że ma problem z jej liderem. Być może Jerzy Owsiak będzie grał do końca świata, a Antoni Macierewicz o jeden dzień dłużej. Zwłaszcza, że rząd Beaty Szydło od początku głośno protestował przeciwko przyjmowaniu uchodźców pokrzywdzonych przez wojnę w Syrii. Nagle jednak dostrzega Syryjczyków (rzecz jasna, tych lepszego sortu), kiedy trzeba zrobić na złość Owsiakowi.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. nie pokazujcie tej chorej psychicznej gęby ryja, tu zwykły wieprzek byłby sympatyczniejszy, a co do datków to dam na wośp wtedy gdy zobaczę rozliczenia z działalności owsika

  2. Nie wiem jakie twarze mają Bartłomiej Misiewicz i Rafał Bochenek, ale jeśli popatrzeć na ryja na zdjęciu, to strach się bać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…