Wiec antykapitalistyczny w Warszawie

1 maja 2021 r., z uwagi na pandemię i względy zdrowotne, nie będzie organizowany pochód antykapitalistycznej lewicy. Organizacja Historia Czerwona zaprasza jedynie na stacjonarny wiec pierwszomajowy w historycznym miejscu – na Placu Grzybowskim w Warszawie. Start: godz. 12.  Organizatorzy zachęcają, by wcześniej, o 10.30, dołączyć do protestu górników, walczących o emerytury stażowe, przed Pałacem Prezydenckim (start: 10.30).

Pochód wierszy

Podczas wydarzenia online posłuchamy tekstów, które na rozmaite sposoby przedstawiają, konceptualizują, (re)definiują, problematyzują czy materializują zjawisko pracy, czyniąc ją często podstawowym układem odniesienia dla innych naszych aktywności i relacji. Postaramy się zajrzeć pod podszewkę tego pojęcia, rozwarstwić je nieco i odnieść do wielu, tych oczywistych i tych nieoczywistych, obszarów pracy: fizycznej, najemnej / nienajemnej, materialnej / niematerialnej, w tym afektywnej / opiekuńczej, kognitywnej czy twórczej. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę „świętujemy”, obchodząc „święto pracy”.
W spotkaniu – organizowanym przez Fundację Naprzód i stronę Poezja w Warszawie – udział wezmą autorki i autorzy wierszy: Tomasz Bąk, Joanna Kessler, Joanna Mueller (oraz jeszcze jedna osoba, o której organizatorzy poinformują później). Moderator: Michał Kasprzak.  Strona wydarzenia na Facebooku

Świąteczny live

W formacie internetowym, na czasy pandemii, Święto Pracy będą obchodzić również Polska Partia Socjalistyczna wraz z organizacją młodzieżową.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. szkoda wysiłku i ofiar bydło i tak wybierze mortadelę i księdza bo dalej nie widzi. A jezcze Zenek ,facebok i inne gówna atrakcyjne z hameryki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Turcja: susza w wielkich miastach

Zmiany klimatyczne coraz częściej dotykają ludzi bezpośrednio zagrażając dotychczasowym wa…