Zespół Nordica bez żadnej żenady głosi kult białej rasy i nadczłowieka, wyraża podziw wobec Rudolfa Hessa i całej III Rzeszy. Grał już w kwietniu tego roku w studenckim klubie w Białymstoku, teraz wystąpi na zamku w Ogrodzieńcu, za zgodą miejscowych radnych i z inicjatywy radnego gminy Jerzego Janoski, niedoszłego posła ruchu Kukiz’15.

Plakat wyborczy Jerzego Janoski / fot. facebook.pl/jerzyjanoska
Plakat wyborczy Jerzego Janoski / fot. facebook.pl/jerzyjanoska

– Muzycy z Agressiva88/Nordica nie bawią się w wymówki o „rzymskim salucie” czy wskazywanie subtelnych różnic między polską, niemiecką i włoską odmianą nazizmu. Zoologiczny rasizm, jawne określanie się „narodowymi socjalistami” i ozdabianie okładek swoich płyt symbolami SS nie pozostawia miejsca na wątpliwości – czytamy w oświadczeniu Partii Razem w związku z szykowanym „wydarzeniem kulturalnym”. Oddział partii w Zagłębiu w pierwszej chwili był pewny, że gminni radni nie wiedzieli, kogo na zamek w Ogrodzieńcu chce ściągnąć ich kolega. Okazało się, że Nordikę samorządowcy kojarzą i nie widzą w jej występie niczego niestosownego.

To jeszcze gorzej, niż w kwietniu w Białymstoku. Tam zespół zagrał w klubie studenckim Gwint, rektor Politechniki Białostockiej tłumaczył, że na odwołanie jego koncertu nie pozwalał regulamin klubu i treść umowy podpisanej z organizatorami koncertu, ale obiecał, że podobny skandal już się nie powtórzy. W Ogrodzieńcu nic takiego nie ma miejsca. Razem Zagłębie złoży zatem doniesienie do prokuratury.

Pomysłodawcą koncertu jest radny Jerzy Janoska, który w ubiegłym roku bez powodzenia starał się o mandat poselski z ramienia Kukiz’15. Strona popularyzująca jego kandydaturę ciągle wisi na Facebooku. Janoska przedstawia się jako „Dumny Polak, Zagłębiak, Mąż, ojciec, przedsiębiorca, osoba publiczna, Radny MiG Ogrodzieniec, Lider Ruchu Narodowego – Zagłębie Dąbrowskie”. Pokazuje film z manifestacji przeciwko uchodźcom, na której przemawia. Prezentuje również dwadzieścia postulatów, z których bije ideowy chaos typowy dla ruchu Kukiza. Janoska chce m.in. zamknąć Senat, zlikwidować immunitety dla posłów i „przywileje branżowe”, prowadzić politykę prorodzinną i likwidować umowy śmieciowe, a także dawać pracę w Polsce tylko Polakom. Jeszcze ciekawsze są postulaty negatywne: niedoszły poseł sprzeciwiał się m.in. „roszczeniom żydowskim”, „przyjmowaniu uchodźców islamskich”, „adopcji dzieci przez zboczeńców”, „propagandzie homoseksualnej” oraz „zasranej poprawności politycznej”.

Najwyraźniej zakaz propagowania nazizmu w kraju, którego mieszkańców naziści mordowali i uważali za podludzi, to dla pomysłodawcy koncertu właśnie owa „zasrana poprawność polityczna”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Janoska chce m.in.
  zamknąć Senat – ZA !
  zlikwidować immunitety dla posłów – ZA!
  i “przywileje branżowe” – zależy co przez to rozumie.
  prowadzić politykę prorodzinną – ZA !
  likwidować umowy śmieciowe – ZA !
  a także dawać pracę w Polsce tylko Polakom – przesada i rzecz nie do wyegzekwowania.

  „Jeszcze ciekawsze są postulaty negatywne: niedoszły poseł sprzeciwiał się m.in. “roszczeniom żydowskim”, “przyjmowaniu uchodźców islamskich”, “adopcji dzieci przez zboczeńców”, “propagandzie homoseksualnej” oraz “zasranej poprawności politycznej”.”

  „roszczenia żydowskie” – i dobrze.Żydów okradli hitlerowscy NIEMCY,a za wszystko inne Polska zapłaciła już w latach 60-tych.
  „przyjmowaniu uchodźców islamskich” – i dobrze.Uchodźcom należy pomóc na miejscu,zamiast ryzykować wpuszczenie do kraju terrorystów.
  „adopcji dzieci przez zboczeńców” – nawet jeśli rozumie przez nich homoseksualistów,to w sumie z mojej strony ZGODA.Dziecko nie jest trofeum dla politycznych „mniejszości”,a
  prawa człowieka z kolei wykluczają poddawanie ludzi jakimś eksperymentom wbrew ich woli.
  Wychowywanie dzieci przez osoby homoseksualne jest takim EKSPERYMENTEM SOCJOLOGICZNYM.
  “propagandzie homoseksualnej” – przesadza.Poza tym w demokracji mamy wolność słowa.
  “zasranej poprawności politycznej” – generalnie dobrze.Wolność słowa wyklucza cenzurę prewencyjną.

  W sumie w dużej części się z nim muszę zgodzić.

  „Najwyraźniej zakaz propagowania nazizmu w kraju, którego mieszkańców naziści mordowali i uważali za podludzi, to dla pomysłodawcy koncertu właśnie owa “zasrana poprawność polityczna”. – to nie jest już „poprawność polityczna” a prawo.Propagowanie nazizmu jest złamaniem prawa.A zatem powinny być KONSEKWENCJE.Konsekwencje karne.

  Sam ten zespół powinien móc wystąpić.Czemu nie ? Mamy wolność słowa.Ale po występie powinien być zamknięty za propagowanie nazizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Europa z nowymi Niemcami jako głównym graczem nie będzie już taka sama

Tego się spodziewano. Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz będzie realizował umowę koalicyjną…