Do 1 listopada niemieckie władze utrzymają kontrole na swoich granicach – informuje szef niemieckiego MSW. Przywrócono je 13 września, po deklaracji kanclerz Angeli Merkel, że Niemcy przyjmą bez zbędnych formalności wszystkich potrzebujących pomocy.

Thomas de Maizire w Afganistanie, fot. Wikipedia
Thomas de Maizire w Afganistanie, fot. Wikipedia

Jak podaje w swoim internetowym wydaniu tygodnik „Der Spiegel”, o zamiarach przedłużenia kontroli granic minister spraw wewnętrznych Niemiec, Thomas de Maiziere, poinformował unijnego komisarza Dimitrisa Awramopulosa.
Resort uzasadnia to koniecznością zagwarantowania bezpieczeństwa i porządku oraz potrzebą dalszej kontroli nad napływającym strumieniem uchodźców.
Jest to jednak również sposób wywierania presji na inne państwa Unii Europejskiej, by bardziej zaangażowały się w rozwiązywanie problemów uchodźców. Bezpośrednią przyczyną wprowadzenia kontroli była rosnąca lawinowo od początku września liczba uchodźców. Dotychczasowe ograniczenia okazały się nieskuteczne. Każdego dnia przez granicę niemiecką, w sposób nielegalny, przedostaje się kilka tysięcy osób.
Kontrole mają się koncentrować – tak jak dotychczas – głównie na granicy z Austrią.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sąd Najwyższy otwiera furtkę do karania hierarchów kościelnych chroniących pedofili

Ten ważny wyrok Sądu Najwyższego może stać się początkiem całego procesu, który oczyściłby…