Według tygodnika „Der Spiegel”, w Niemczech powstał cały przemysł obliczony na uchodźców. Firmy hotelarskie, wypożyczalnie sprzętu turystycznego i producenci przenośnych toalet zawyżają ceny swoich usług ze względu na rosnący popyt, spowodowany trudną sytuacją uchodźców.

Według gazety, złoty interes rozkręca się w całym kraju, ponieważ popyt przewyższył podaż. Branża turystyczna, a także gastronomiczna i telekomunikacyjna są „w nastroju podobnym do poszukiwaczy złota”.

Wikimedia/Cpl. Walter Calmus
Wikimedia/Cpl. Walter Calmus

Jeszcze w tym roku Niemiecy spodziewają się przyjąć około miliona imigrantów. Władze krajów związkowych szacują roczny koszt utrzymania jednego uchodźcy na 10-14 tys. euro. „Powstał wielomiliardowy rynek, który kusi niezłymi zyskami” – podsumowuje „Der Spiegel”.
Hamburski tygodnik podaje przykład hotelu, który przez lata generował straty, a cena noclegu nie przekraczała 40 euro. Teraz podpisał z władzami Saksonii-Anhaltu umowę na przyjęcie 740 imigranów, za 70 euro od osoby za dobę. W jedoosobowych pokoikach maja zamieszkać po dwie osoby, co jeszcze zwiększy zyski właściciela. To jeden z wielu przykładów podawanych przez gazetę, która wylicza, że kwoty inkasowane przez sprytnych przedsiębiorców wystarczyłyby na luksusowe apartamenty.
Nie po raz pierwszy ludzie pozbawieni wszystkiego stali się targetem biznesowym. Największe zyski czerpią największe, sieciowe przedsiębiorstwa. Potrafią bowiem momentalnie reagowac na wciąż zmieniająca się sytuację.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Trzeba sie jako naród organizować i wystawiać rzadania do polityków i rządu , że jak multikulti sie nie sprawdziły w Niemczech ,Francji ,Szwecji ,Filandi to rząda sie wprowadzenia przepisów dla uchodzców (bo sie z nich i tak nie wykręcimy) — ze zabronione są: prawo szariatu , zabujstw honorowych , obrzezanie kobiet , ubuj rytualny , skrajne odmiany wiary gdzie jest namiawianie do zabijania ludzi , prześladowania religijne , zasłanianie twarzy burka i wymagane jest przestrzeganie prawa kraju opiekuńczego pod groźbą wydalenia z rodziną . Do tego rzadamy wprowadzenia prawa ochrony miru domowego , ze kazdy napastnik go zakłaucajacy robi to na własną odpowiedzalnośc pod grożbą śmierci bez odpowiedzialnosci karnej — to na poczatek

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kaczyński: z Unii nie wyjdziemy, TVN będziemy dociskać

Kiedy w PiS zaczyna panować zamieszanie co do dalszych planów, na ratunek przybywa niezawo…