Wrocławskie Społeczne Forum Wymiany Myśli zaprasza lewicowych (i nie tylko) sympatyków i przyjaciół na chwilę refleksji, zadumy, zapalenie znicza w dniu 11.11.2018 o godz.13.00. pod obeliskiem polskich antyfaszystów z organizacji „OLIMP”, u zbiegu ulic Zelwerowicza i Sokolniczej. Uczcijmy w taki sposób, setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj suwerenności czy jak się mówi powszechnie – niepodległości po latach zaborów i państwowego niebytu. Nie z zaciśniętą pięścią, grymasem na twarzy wobec wszystkich inaczej myślących i wyznających przeciwstawne wartości, nie z wyzwiskami i nienawiścią na ustach, na przekór feerii rac oraz lasowi banerów z rasistowskimi i agresywnymi hasłami. Ta rocznica i ten nasz akt niech będą hołdem i zarazem medytacją nad tym co się wydarzyło przed 100 laty. A jednocześnie refleksją co zrobić, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła i aby nikt nigdy w naszym kraju nie czuł się przez kogokolwiek wykluczonym, prześladowanym, stygmatyzowanym i poniżanym przede wszystkim za poglądy i wyznawane wartości. A to ma we współczesnej Polsce od dawna miejsce. Patriotyzm i Polska nie jedno mają imię i znaczenie, które to pojęcia nie mogą być anektowane i przywłaszczane pod pozorem prawdy, piękna, mądrości oraz tradycji przez jedno ugrupowanie, jedną partię, jeden ruch czy jedną wspólnotę.

Niech nasze niedzielne spotkanie będzie manifestacją i poparciem dla różnorodności, demokracji, wolności, równości i sprawiedliwości. Tym wartościom najlepiej oddaje się hołd w ciszy, milczeniu i zadumie, a światło zapalonego znicza niech świadczy o naszej pamięci, najszerzej rozumianej.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Turcja: susza w wielkich miastach

Zmiany klimatyczne coraz częściej dotykają ludzi bezpośrednio zagrażając dotychczasowym wa…