Share Button

Nietypowy znak drogowy pojawił się w Krakowie przy podejściu na Wzgórze Wawelskie. Turyści i inni goście zamku oraz katedry przeczytają o „kupczeniu wiarą” i „akwizycji przekazu partii”.

Dobrze znany znak zakazu ruchu, usytuowany przy schodach, którymi wchodzi się na teren Wzgórza Wawelskiego, został opatrzony dodatkowym napisem. „Kupczenie wiarą i akwizycja przekazu partii na terenie Wawelu możliwe są wyłącznie za zgodą Dyrekcji Zamku Królewskiego” – można było od początku majówki przeczytać na przyklejonej kartce.

Krakowska „Gazeta Wyborcza”, która napisała o sprawie 3 maja, usiłowała znaleźć pomysłodawców i wykonawców tego nietypowego protestu przeciwko eksploatowaniu do celów politycznych wizyt Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Podejrzewano m.in. krakowskie struktury KOD-u, tam jednak do autorstwa się nie przyznano, chociaż liderka struktur organizacji w Małopolsce Danuta Czechmanowska wyraziła pełne poparcie dla inicjatywy.

To, czy polityczna instalacja zostanie na swoim miejscu, zależy od muzeum Zamek Królewski na Wawelu – to ono zarządza drogą na wzgórze. Krakowski zarząd dróg nie zamierza usuwać dodatkowego napisu, bo nie zniekształca on właściwego znaku drogowego.

Share Button

1 komentarz

  1. sru napisał:

    pogrzeb karłowatej kaczki na Wawelu spowodował zbezczeszczenie tego miejsca, pomoże tylko wyrzucenie tego karła do Białej Podlaskiej, nowa władza będzie miała mnóstwo roboty

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*