Share Button

Ktoś regularnie odcina londyńskim kotom głowy i ogony. Z chirurgiczną precyzją, zdradzając ciągle ten sam sposób działania. W ciągu ostatnich miesięcy zdarza się to coraz częściej. Według obliczeń policji, ten sam zabójca zabił już ok. 400 kotów oraz mniejszą liczbę królików i lisów. Władze są zaniepokojone. Co będzie, jeśli zabójca zacznie robić to samo z ludźmi?

Według organizacji ochrony praw zwierząt nieznany zabójca rozpoczął swą serię jesienią 2015 r. Scotland Yard zainteresował się sprawą rok później, gdy było już wiadomo, że nie chodzi o jakieś incydentalne przypadki. Bez wątpienia policja i właściciele zwierząt mają do czynienia z psychopatą. Osoba, którą prasa nazywa „Croydon Cat Ripper”, reżyseruje swoje zabójstwa. Umieszcza rozczłonkowane zwierzęta przy szkołach, na bramach parków, nawet w oknach właścicieli kotów.

Policja nie wie, czy sadystyczne czyny są dziełem jednej osoby, czy jakiejś grupy. Mimo wyjątkowego wyposażenia Londynu w kamery, przestępca umiejętnie unika pozostawienia jakichkolwiek śladów, nigdy nie udało się zarejestrować nawet jego sylwetki. Znakiem wyjątkowego zainteresowania władz jest powierzenie śledztwa Państwowej Agencji Walki ze Zbrodniami (NCA), zajmującej się najcięższymi , trudnymi do rozwiązania zagadkami kryminalnymi. PETA, słynna organizacja pro-zwierzęca, wyznaczyła nagrodę za informację o zabójcy, lecz ciągle bez rezultatu.

Według niepotwierdzonych informacji, policja ma rodzaj portretu psychologicznego zabójcy. Kryminalista miałby być białym, wysokim 40-latkiem z Croydon, jeśli wierzyć organizacjom obywatelskim zajmującym się sprawą.

„Wiemy, że istnieje związek między seryjnymi zabójcami i przypadkami przemocy wobec zwierząt” – powiedział dla Sky News Andy Collin, odpowiedzialny za policyjne śledztwo. „Zabójca ma jakiś rodzaj satysfakcji zabijając koty. Obawiamy się, że to go może przestać zadowalać. I weźmie się za ludzi, szczególnie kobiety” – dodał.

Share Button

3 komentarze

  1. miś napisał:

    szkoda zwierzaków…

  2. tak napisał:

    Na szczęście ludzie nie mają ogonów.

  3. sru napisał:

    coś mi tu śmierdzi, artykuł na zlecenie kaczora, a wysłać rutkowskiego to kodziarza w mig znajdzie

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*