Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” zaprotestowało przeciwko zaproszeniu Pawła Kukiza na festiwal w Cieszanowie. Zdaniem działaczy antyrasistowskiej organizacji rockman, występujący ostatnio w roli polityka głosi prymitywne poglądy ksenofobiczne, a jego występy na scenie zamieniają się często w polityczne wiece.

wikipedia commons
wikipedia commons

Aktywiści „Nigdy Więcej” wystosowali list protestacyjny do organizatorów tegorocznego Cieszanów Rock Festiwal. Piszą w nim m.in., że Kukiz wielokrotnie wygłaszał poglądy „pełne ksenofobii i nietolerancji wobec uchodźców”. Według nich, występ takiego muzyka na imprezie wystawia kompromitujące świadectwo całemu festiwalowi. Opublikowane na Facebooku oświadczenie jest skierowane również do fanów, którzy wybierają tego dnia do Cieszanowa. Działacze apelują do nich „o niepoddawanie się politycznej propagandzie Kukiza. Nie dajmy się nabrać na ksenofobię i nacjonalizm”.

Organizatorzy zapewniają, że na żadne ksenofobiczne zachowania muzykowi nie pozwolą. Opublikowali również swoje oświadczenie. Czytamy w nim m.in.: „Pawła Kukiza zaprosiliśmy ze względu na pozytywne wspomnienia, jakie pozostawił po sobie po swoim ostatnim koncercie na Cieszanów Rock Festiwal 2012. Na swojej scenie gościmy przede wszystkim rockowego muzyka, z istotnym dorobkiem fonograficznym, i mamy nadzieję, że taki przekaz będzie dominował podczas sobotniego koncertu”. „Nigdy Więcej” uznało wyjaśnianie za zadowalające, jednak zapewniło zarazem, że zamierza wysłać swoich przedstawicieli na występ prawicowego rockamana.

Paweł Kukiz od początku swojej politycznej przygody współpracuje z osobami kojarzonymi ze skrajną, faszyzującą prawicą. W ubiegłym miesiącu uczestniczył w pikniku zorganizowanym przez Marka Jakubiaka, właściciela Browarów Regionalnych, które nie kryje swojego poparcia dla nacjonalistycznego Marszu Niepodległości. Kukiz koncertował i biesiadował tego dnia m.in. w towarzystwie jednego z liderów Ruchu Narodowego – Artura Zawiszy. W maju bieżącego roku muzyk zaatakował podczas swojego wystąpienia pomysł udzielenia schronienia w Polsce migrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki. „Nie chcemy uchodźców z Afryki. Ja oddam uchodźcy ostatnią koszulę ale jak on będzie w Afryce, Niemczech albo Francji. Być może chodzi o to, aby w Polsce zlikwidować duch kreatywności i samodzielności i dlatego ma tu zamieszkać jakąś bliżej nieokreślona zbiorowość, która jest łatwa do manipulacji. Może Polska ma po prostu wymrzeć” – krzyczał Kukiz.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Panie Kukiz jeśli już jest jakiś spisek w sprowadzaniu obcych do Polski to tylko po to żeby wkurwiony tak jak Pan ciemny lud zażądał likwidacji i tak już gorszego niż na zachodzie socjalu. Już słyszę jak Pan krzyczy i Pana koledzy z CAS, że z powodu tych 2000 uchodźców należy zlikwidować socjal bo się dzięki niemu łatwo w kraju muslimy rozmnożą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…