Polski Związek Łowiecki zaprasza na protest myśliwych pod Sejmem w najbliższy wtorek 6 marca, Szczególnie mocno myśliwi oburzeni są faktem, że posłowie chcą zakazać małoletnim udziału w polowaniach.

Postulaty mają następujące:
„- nie dla wydłużenia odległości od zabudowań aż do 250 m,
– nie dla zakazu obecności dzieci do 18 roku życia na polowaniach,
– nie dla niszczenia polskiej kynologii łowieckiej,
– nie dla odebrania samorządności organizacji społecznej”.

Najważniejszym postulatem okazuje się obecność najmłodszych na polowaniach – PZŁ skierowało do rządzących cały elaborat dotyczący wychowywania „nowego pokolenia myśliwych”, powołując się na Konstytucję.

„Nie sposób nam sobie wyobrazić wprowadzenia zakazu obecności na polowaniach dzieci do 18 roku życia! Rodzina pozostaje fundamentem państwa polskiego, a okazało się, że parlament nie ufa rodzicom w kwestii bezpieczeństwa i prawidłowego rozwoju ich dzieci!

Dlaczego odbiera się myśliwym prawo do wychowania dzieci zgodnie z naszymi przekonaniami? Zapis ten łamie konstytucję przynajmniej w trzech artykułach! (…)” – pisze PZŁ na swoim profilu na Facebooku i zapewne autorką owego elaboratu jest rzeczniczka Diana Piotrowska, która na swoim prywatnym profilu również skarży się na bezduszność polityków, uderzających w prawa myśliwych i zachęca do przyłączenia się do protestu.


Prawdopodobnie 6 marca na posiedzeniu plenarnym wróci kwestia poprawek w prawie łowieckim: Jarosław Kaczyński już zapowiedział sprzeciw wobec praktyki używania dzikich zwierząt do szkolenia psów łowieckich (myśliwi pieszczotliwie nazywają to kynologią łowiecką”) oraz wobec obecności najmłodszych.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w ostatnią środę podczas posiedzenia połączonych komisji rolnictwa i ochrony środowiska – ponieważ wówczas (głównie głosami niechętnych zwierzętom posłów PiS) odrzucono te dwie poprawki, na których zależało prezesowi. Jednak to nie oznacza, że zostały odrzucone definitywnie – tak naprawdę można je będzie przeforsować na wtorkowym posiedzeniu – stąd mobilizacja u myśliwych.

Komentatorzy ze smutkiem stwierdzają, że Kaczyński nie ma w tej kwestii posłuchu we własnej partii. Prezes już drugi raz wpłynął na to, aby głosowanie nad nowelizacją prawa łowieckiego spadło z agendy. Ewidentnie zależy mu na uwzględnieniu zdania ekologów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No to trzeba poczekać na manifestację katów, którym obiera się chleb powszedni bo kara śmierci jest zniesiona i i tortury na wykonują niefachowcy.

  2. NIE PODAJE RĘKI MYŚLIWEMU! MAMY XXI WIEK, a u tzw. MYŚLIWYCH XIII. ZABIERANIE DZIECI NA POLOWANIA, TO NIE NAUKA, TO JASKRAWA PATOLOGIA!
    PS. Szkolony duży pies do zabijania „ZWIERZYNY” prowadzony bez smyczy przez właściciela, bo podobno dla ludzi nie jest agresywny, napadł mojego małego pieska którego prowadziłem na smyczy, złapał go za kark, i ledwo wyrwałem mu go z pyska chyba się nie spodziewał mojej reakcji bo puścił zdobycz! Oczywiście właściciel poniósł wszystkie spore koszty leczenia mojego psiaka, decyzją sądu! Mój pies do dziś ma stres na widok dużych psów!
    DO REFLEKSJI!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kto chce wojny na Ukrainie? Sprzeczne komunikaty z Ukrainy i NATO

Gdyby ograniczyć się do mediów zachodnich (w tym Polski), to w gruncie rzeczy nikt nie mia…