Nocne Wilki dostały od rządu dotację w wysokości 12 milionów rubli (ok. 740 tys. zł). Najbardziej znany rosyjski klub motocyklowy będzie teraz pracować na rzecz umocnienia legitymizacji władzy rosyjskiej na podbitym półwyspie.

wilkiW Polsce grupa ta jest kojarzona z poparciem dla polityki Władimira Putina, a niektórych jej członków podejrzewa się o udział w walkach na wschodniej Ukrainie. Grant ma zostać przeznaczony na utworzenie na anektowanym w ubiegłym roku Krymie centrum wychowania patriotycznego. Wcześniej władze Sewastopola przekazały motocyklistom teren o powierzchni 267 hektarów.

Według lidera klubu Aleksieja „Chirurga” Załdostanowa, motocykliści zamierzają w przyszłości, na terenie nazywanym „centrum wychowania patriotycznego”, organizować: gry sportowe, koncerty, zloty motocyklistów i zajęcia z wychowania obywatelskiego.

O motocyklistach z klubu „Nocne Wilki” zrobiło się głośno gdy kilka miesięcy temu zorganizowna grupą próbowały przejechać przez Polskę w tak zwanym „Marszu na Berlin”, by złożyć hołd poległym żołnierzom Armii Czerwoniej, poległym podczas zdobywania Berlina, ale zatrzymała ich nasza straż graniczna, która otrzymała wcześniej od MSW zalecenie, aby nie wpuszczać grupy na terytorium RP.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „…legitymizacji władzy rosyjskiej na PODBITYM półwyspie???”

    W ramach profilaktyki ebnijcie swoją lewacką czachą w betonową ścianę. Jak będzie głośny rezonans, to znaczy, że trzeba przestać pisać:(

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Partia Razem: zmiana formuły kierownictwa. Zandberg i Biejat współprzewodniczącymi

Po niedzielnej konwencji partii Razem w Warszawie przed kardiologami pojawiło się wyzwanie…