Nawet biskup katolicki nie może czuć się pewnie w starciu z Antonim Macierewiczem. Wystarczy, by nie wykazał dość entuzjazmu dla celebrowania Smoleńska.

fot. facebook.com/Latający Cyrk Antoniego Macierewicza

Poszło o msze w intencji ofiar katastrofy, które odbywają się w każdą miesięcznicę smoleńską w archikatedrze św. Jana w Warszawie. Wydawałoby się, że bardziej prestiżowej lokalizacji wyobrazić sobie nie można – a jednak Antoni Macierewicz wymyślił coś w jego mniemaniu lepszego. „Newsweek”, powołując się na anonimowe źródła w Kościele, twierdzi, że minister obrony chciał przenieść msze do Katedry Polowej Wojska Polskiego przy warszawskim Placu Krasińskich lub organizować tam dodatkowe nabożeństwa. Głównym celebransem arcykatolicki minister chciał zrobić rzymskokatolickiego biskupa polowego Józefa Guzdka. W wojskowym kościele miesięcznice mogłyby odbywać się z odpowiednio militarystycznym zadęciem, z kompanią honorową itd.

Józef Guzdek nie chce jednak zostać kolejnym kapłanem smoleńskim i dwa razy ministrowi odmówił. W rezultacie, jak twierdzi tygodnik, przedstawiciel opartego na „chrześcijańskich wartościach” rządu może zrewanżować się w cokolwiek prymitywny sposób. O budżecie kapelaństwa wojskowego decyduje ministerstwo. Ono zatrudnia duchownych (nie tylko katolickich) na etatach w wojsku i zgadza się, by nadawać im stopnie, także oficerskie. W Ordynariacie spodziewają się, że wobec postawy biskupa Guzdka redukcje wydatków staną się „nieuniknione”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To niech Maciaszka zleci nabożeństwa naczelnemu mulle Lechistanu. I co z tego, że muzułmanin? Talibańczycy zawsze ze sobą się dogadają niezależnie od wyznania.

  2. tylko patrzeć jak cała armia dostanie rozkaz by czcić smoleńsk – Żenady cd… aż się rzygać chce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

PiS minus troje = brak większości w Sejmie

Troje posłów opuściło szeregi rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Przywiązanie do zas…