„The Sun” donosi, a policja w Los Angeles potwierdza, że ruszyło nowe śledztwo dotyczące Romana Polańskiego. Reżyser miał zgwałcić i molestować seksualnie kilka dorosłych już dziś kobiet, które wówczas były jeszcze dziećmi.

Polański i Emmanuele Seigner / wikimedia commons

Policja zajęła się sprawą po publikacji materiału „The Sun”. Nie wiadomo, ile dokładnie jest oskarżycielek – ponoć „pięć, sześć lub siedem”. Kiedy padły ofiarami molestowania, miały od 9 do 16 lat. Dziś opowiadają swoje historie zachęcone akcją, która pogrążyła Harveya Weinsteina. Policja nie chce podawać szczegółów, zasłaniając się bezpieczeństwem ofiar. Przyznaje jednak, że owszem – Polański ma status podejrzanego.

Jedną z ofiar, która odważyła się ujawnić tożsamość jest artystka Marianne Barnard. Powiedziała mediom, że Polański molestował ją na plaży w Malibu, gdy miała 10 lat. Powiedziała, że Polański fotografował ją w bikini, a potem kazał zdjąć jego górną część. Była przekonana, że pozuje do jakiegoś pisma. „Wtedy zorientowałam się, że mojej mamy nie ma już na miejscu. Nie wiedziałam, dokąd odeszła i nawet się nie zorientowałam, w którym momencie zniknęła. Później Polański mnie molestował” – powiedziała mediom.

Stwierdziła, że reżyser to „drapieżnik, który musi zapłacić za swoje czyny”. Domaga się także reakcji Amerykańskiej Akademii Filmowej, która po całej aferze usunęła Harveya Weinsteina. Barnard chce, by taki sam los spotkał Polańskiego.

Łącznie do bycia molestowanymi przez reżysera przyznało się 11 kobiet. Te, które nie odważyły się zwierzyć mediom, opowiedziały wszystko za pośrednictwem strony impetpolanski.com.

„Do tej pory milczałyśmy. Obawiałyśmy się. Żyłyśmy w strachu. Musimy odbudować swoje życie. Nie możemy pozwolić na to, że potwory, które molestowały kobiety i gwałciły dziewczynki będą na wolności. Roman Polański to pedofil, zbrodniarz i zbieg.Nie możemy pozwolić na to, że odbierze niewinność jakiejś kolejnej dziewczynce. Pedofilii nie leczy ani wiek, ani pobyt w więzieniu” – napisały na stronie organizatorki akcji zachęcającej do ujawniania jego postępków.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Urocza ta dziesięcioletnia trzpiotka z gapowatą mamusią, pozostawiającą córkę w bikini na plaży do serii filmowych zdjęć. Na szczęście dziecko, już jako aktorka, ocknęła się pól wieku później i nie popuści. Wyrzucą Polańskiego z jakiejś Akademii Cnoty, czy innego amerykańskiego instytutu?. Miło powspominać, ale i jakieś odszkodowanie za tyle lat pamięci też się należy. przecież naprawdę o to chodzi. i wtedy też chodziło. A mamusia kubek w kubek, podobnie jak innych molestowanych dziewczynek, przypadkiem trafiła na obiecującego reżysera, pozostawiająć dla zachęty niewinną istotkę?

  2. Zdjęcie na plaży to molestowanie seksualne? Ludziom już pada na mózg – to tak jak z tą skórką od banana, którą student powiesił na gałęzi drzewa bo nie było kosza na śmieci w pobliżu – oskarżono go o rasizm i musiał przepraszać Afroamerykanów! Dopiero teraz jakiś przypadek onieśmielił aktorki do zeznań? A co z pierwszą ofiarą z powodu której uciekł z USA? Nie była wystarczająco głośna w mediach by dołączyć do oskarżyciela? Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze, w tym przypadku o rozgłos w brukowcach za którym idą oferty zawodowe i żeby znaleźć się w centrum uwagi. Nieważne co piszą brukowce, byle nazwiska nie przekręciły.

  3. to już zakrawa na debilizm , po kilku dziesięciu latach kobita przypomina sobie że była molestowana – rzygać się chce , ja pracowałem z Kobietami i teraz każdego dnia czekam aż do drzwi zapuka policja bo okaże się że na jakąś Panią żle spojrzałem , powoli zaczynam zmieniać zdanie o Kobietach choć je bardzo uwielbiam

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Niskie premie dla pracowników polskiego Amazona. „Firma dorobiła się na nas fortuny, a jesteśmy traktowani jak tania siła robocza”

470 zł złotych na rękę – taką premie proponuje koncern Amazon pracownikom polskich c…