Jeszcze w lipcu 2018 roku Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu skierował do sądu w Warszawie akt oskarżenia w sprawie jednego z najbardziej znanych działaczy opozycji demokratycznej. Szło o zarzuty przestępstw o charakterze korupcyjnym. Teraz doszło pięć nowych.

Józef Pinior konsekwentnie nie przyznał się wówczas do stawianych zarzutów i można domniemywać, że i teraz zachowa się podobnie. Pinior i jego asystent zostali zatrzymani pod koniec 2016 roku, ale sąd w Poznaniu prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o areszt.

Obecnie prokuratura dosłała do sądu kolejny akt oskarżenia. Chodzi o pięć czynów przestępczych, które miał Józef Pinior popełnić w latach 2013-2015. Wśród nich jest podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych oraz o uzyskanie wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W swoich oświadczeniach majątkowych działacz miał jakoby nie wykazać przyjętych pożyczek w różnych wysokościach.

paypal

To kolejna odsłona prokuratorskich działań wobec przede wszystkim legendy „Solidarności” Józefa Piniora, nieprzejednanego przeciwnika obecnej władzy. Jego towarzysze z lat stanu wojennego ręczą za jego niewinność, jednak organy ścigania są zdeterminowane, by doprowadzić sprawę do sądu. Można domniemywać, że proces sądowy zostanie wykorzystany jako argument w przedwyborczej walce politycznej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Oj autorze, Autorze…
    To ,,legenda” solidarności nie może być przy okazji… kombinatorem?
    Nie pierwszy i nie ostatni, który spadnie z piedestału na który nie zasługiwał.

    1. Na prawdę bardzo łatwo odróżnić Berezę Kartuską od Albertslund.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…