W ciągu 3 ostatnich miesięcy, od kiedy dyrekcja Google ogłosiła, że należy przeszkodzić użytkownikom internetu w dostępie do „fałszywych informacji” („fake news”), znacznie zmalała przeglądalność stron organizacji lewicowych, progresywnych, antywojennych i demokratycznych poważnie zmalała.

Siedziba Google’a w Kalifornii. Czy można już mówić o centrum światowej cenzury? /pixelcentral.net

25 kwietnia Google ogłosił, że wprowadził modyfikacje do algorytmów motoru wyszukiwarki, by utrudnić użytkownikom zetknięcie się z tym, co nazywa „informacjami złej jakości”, jak niezdefiniowane „teorie spiskowe” i „fake news”.

Np. istniejący od 20 lat portal WSWS (World Socialist Web Site) odnotował na skutek tych zmian spadek notowania swoich artykułów w wyszukiwarce o 70 proc. Według Davida Northa, przewodniczącego komitetu redakcyjnego portalu, Google wprowadza cenzurę polityczną. Znaczący spadek referencji dotknął m.in. WikiLeaks, Alternet, Counterpounch, Global Research, Consortium News i nawet Amerykański Związek Wolności Obywatelskich, czy Amnesty International. Szczególnie zmniejszone lub przesunięte na dalsze pozycje zostało odsyłanie do artykułów ze stron internetowych zawierających w nazwie „socjalizm”.

Google podjął swą inicjatywę na skutek krytyki internetu w czasie i po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Google i Facebook oskarżano o powielanie „propagandy rosyjskiej” lub „fake news”.  Na początku kwietnia Bloomberg News informował, że Google podjął bezpośrednią współpracę z redakcjami Washington Post i New York Times w celu „weryfikacji artykułów” i eliminacji „fake news”. Na tej podstawie powstała nowa metodologia referencji  w najpopularniejszej wyszukiwarce świata.

Zdaniem Northa, „W momencie, gdy nieufność publiczności wobec mediów establiszmentowych rośnie, olbrzymie przedsiębiorstwo wykorzystuje swą monopolistyczną pozycję do ograniczenia dostępu internautów do informacji i analiz krytycznych. Mamy do czynienia z atakiem na wolność wypowiedzi.”

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Chcesz się dowiedzieć jak rozpromowac swoją stronę by mieć większe zyski? Szukasz pomocy w pozycjonowaniu stron internetowych tak by twoja była wysoko w Google? Masz jakie pytania odnośnie SEO, SEM i nie tylko? A może masz pytania jak założyć taka stronę?
  Zapraszam do grupy gdzie możesz o to zapytać specjalistów! :)

  https://www.facebook.com/groups/1887701568161993/

 2. czasami wchodziłem na strone KMP teraz w ogóle nie mogę otworzyć, prawicowego szajsu pełno jest w tv, jeśli w googlach będzie całkowita blokada to nie będę używał tego yankeskiego badziewia

 3. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu po wpisaniu zapytania, w celu wyszukania jakiegoś starego wpisu, wyświetlają mi się głupoty. Wcześniej to samo hasło, naprowadzało mnie właściwie. Ostatnio szukałem informacji o dekomunizacji w Czechach i różne zapytania naprowadzały mnie do informacji o dekomunizacji ulic w Polsce. Masakra.

 4. 1. Niedawno na tymże portalu kłuł w oczy tytuł „Fejsbuk zablokował kilkaset prawicowych stron!!!!!”, redaktorzy STRAJKU prawdopodobnie dostali z radości orgazmu.
  2. Dzisiaj dowiadujemy się, że inny gigant czyli Gugle blokuje strony lewicowe, redaktorzy STRAJKU w żałobie.
  3. Artykuł mówi nam, iż wujo Gugl zasięgnął opinii Washington Post i New York Times w celu „weryfikacji artykułów” i eliminacji „fake news” — hahahahahahahah, dwie gadzinówki które z fake newsa uczyniły swoje credo będą doradcami w dziedzinie prawdomówności, jaja jak balony!!!!!!
  4. Ciekawe co na to „lewicowa” Wyborcza czy toże samo „lewicowa” Krypta Polityczna lub Polityka — lewicowe periodyki!!!!!!!!!!! Jaja jak balony!!!!

 5. Artur Borubar Wolski-Irasiad, Człowiek Ziemi Wolskiej - tej Ziemi pisze:

  Czy wiecie że na Waszym portalu strony ładują się po kilkanaście minut? Macie zamiar coś z tym zrobić?

  1. ja miałem to samo ale zaktualizowałem ff do najnowszego i sprawa na razie się poprawiła, uruchomiłem też awasta premium

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Gen. McKenzie: USA będą bombardować Afganistan do woli

  Szef centralnego dowództwa armii amerykańskiej (Centcom) gen. Kenneth McKenzie ogłosił d…