Po ponad roku od usłyszenia prokuratorskiego zarzutu wykorzystania seksualnego 22 dzieci – za co grozi 12 lat więzienia – pozostający na wolności zakonnik katecheta dowiedział się wreszcie o terminie rozprawy przeciwko niemu.

fot. wikimedia commons

Proces przeciwko 41-letniemu karmelicie bosemu zaplanowano na 13 lipca w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu.

– Grzegorz Z. jest oskarżony o doprowadzenie 22 małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym. Zakonnik wykorzystał fakt sprawowania opieki nad małoletnimi – oznajmił Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Były katecheta przyznał się do tej winy oraz do „posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich”. Czyli zdjęć i filmów zapisanych na płytach, pendrive’ach i twardym dysku komputera.

Sprawę zgłosili do prokuratury kilkanaście miesięcy temu rodzice dziewczynek z Kluszkowiec obok Nowego Targu, gdzie karmelita był szkolnym katechetą. Mimo zagrożenia wysoka karą, zakonnik nie został aresztowany. Jedyne środki zapobiegawcze, jakie zastosowano wobec niego to dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Nie mógł też uczyć religii.

Szefostwo Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych potraktowało Grzegorza Z. z całą „surowością” zabraniając mu publicznego sprawowania mszy.

Zakon nie omieszkał też opublikować w internecie oświadczenia, w którym zadeklarował „pomoc i współpracę z wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy”. O odszkodowaniach dla ofiar katechety oświadczenie nie wspomina.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli POLSKIE DROGI (z)BAWIENIA W PiS – lamowskiej OJCZYŹNIE „CZY WAM SIĘ PODOBA, CZY NIE I BASTA”, „BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY” – „DEMOKRACJI TU NIE CHCEMY, MY CHRYSTUSA WYZNAJEMY” (29.IV.2017 r.) jak KURIA JEGO MAĆ:

  Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK’a:

  1) kz nszz solidarnosc organistow
  2) kz nszz solidarnosc organistow (od 2 do 9 [3; 4; 5; 6; 7 i 8 niedostępne] )
  3) kz nszz solidarnosc organistow 10

  Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

  kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

  Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

  Całą charakterystykę sytuacji PiS – lamu od „wygranych” wyborów 2015 przez paPIESKIE ŚWIATOWE DNI ŚW.(ira) 2016 r. w Krakowie po po – PiS – y MINISTR(ant)ÓW w podróży, POGRZEB ŻYWEJ TARCZY (z)BAWIENIA i „PANÓW, BO SĄ PANAMI” zawierają „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dnia 23.II.2017 r.
  Niezmienną charakterystykę (z)BAWIENIA PiS – lamistów z Nadrzędną Instytucją Watykanu i Czarną Rozpaczą od 9.III.2017 r. zawierają „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dn. 13.III.2017 r.
  Uzupełnieniem spektaKULarnie psychoPATycznej TEORII (z)BAWIENIA w „OKRESIE WIELKIEGO … „ (z)BAWIENIA 2017 (dawniej Wielki Post) zawierają „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dnia 1.V.2017 r., AGRESJĘ (z)BAWIENIA pokazują „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dn. 19.V.2017 r.

  NIE WIERZYSZ? – zobacz!

  Tylko w maju 2017 r. internetowa wybrana prasa podała

  1) „NEWSWEEK” z dn. 24.V.2017 r. w artyKULe: ”Światopoglądowy liberalizm, reforma programu „Rodzina 500 Plus” i ograniczenie wpływów Kościoła. Czy .Nowoczesna skończy jak Palikot? [WYWIAD]” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  2) „KURIER LU&BELSKI” z dn. 24.V.2017 r. w artyKULe: ”Ruszyła akcja „pielgrzymkowa rozgrzewka” przed marszem na Jasną Górę” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  3) „STRAJK.PL” z dn. 24.V.2017 r. w artyKULe: ”Nowy Sącz: zakonnik, który molestował 22 dzieci chodzi wolny” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  4) „SUPEREXPRESS” z dn. 25.V.2017 r. w artyKULe: ”EXPRESSEM: Okradał kościół dwa razy” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  5) „DZIENNIK ŁÓDZKI” z dn. 25.V.2017 r. w artyKULe: ”Biskup Włodzimierz Jasiński, drugi ordynariusz łódzkiej diecezji” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  6) „GŁOS WIELKOPOLSKI” z dn. 25.V.2017 r. w artyKULe: ”Akademia Miłości to nie jest biuro matrymonialne” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

  NIE WIERZYSZ? – zobacz …

  Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOŻY za ĆPUNÓW!

  Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

  Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA…

  ZOSTAŃCIE Z B(L)OGIEM., a będziecie (z)BAWIENI…

  (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC )

 2. No przecież jest Neminem captivabimus. I słusznie po łacińsku zwany. Nawet bardzo po katolicku.

 3. W Polsce opłaca się być policjantem, sędziom, albo kościelnikiem. Ci ludzie są tak bezkarni że szok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…