Według najnowszego sondażu Millward Brown w Sejmie znajdą się: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, partia Pawła Kukiza i Nowoczesna.pl. Zjednoczona Lewica (SLD+TR) ma 6 proc. – to o dwa punkty mniej, niż wynosi próg wyborczy dla listy koalicyjnej.

Kaczynski_Jaroslaw_1_083Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 34 proc. ankietowanych – to niewielki wzrost wobec poprzedniego badania. Na drugim miejscu uplasowała się partia rządząca z wynikiem 25 proc. – PO zyskała 3 punkty proc. i z wynikiem 25 proc. wyprzedziła ugrupowanie Pawła Kukiza. Na byłego lidera zespołu „Piersi” i jego nienazwane jeszcze ugrupowanie chce głosować co szósty badany. Taki sam wynik odnotowała NowoczesnaPL – nowe ugrupowanie Ryszarda Petru i Zjednoczona Lewica – wspólna lista Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu i mniejszych ugrupowań. Jednak jak zapowiedziała w radiowej Trójce Katarzyna Piekarska, ZL zdecydowało się na start w formie koalicji partyjnej. Oznacza to, że SLD i TR potrzebują nie 5, a 8 proc., żeby przekroczyć próg wyborczy. Według sondażu w Sejmie znalazłoby się także Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. W badaniu wzięto także pod uwagę partię KORWiN, która otrzymała poparcie 4 proc. respondentów. 53 proc. ankietowanych w ogóle nie wybiera się na najbliższe wybory.

To kolejny sondaż, w którym Prawo i Sprawiedliwość wykazuje dużą przewagę nad Platformą Obywatelską i resztą partii. Jeszcze żadne badanie nie wskazało, żeby do Sejmu mieli się dostać przedstawiciele koalicji SLD-TR, jednak Zjednoczona Lewica zyskuje wyraźnie większe poparcie niż sam Sojusz, który według poprzednich sondaży mógł liczyć na poparcie dwóch na stu ankietowanych.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …