Nieprawdziwa informacja na niszowym portalu internetowym była przyczyną poważnego nieporozumienia pomiędzy Izraelem a Pakistanem. Minister obrony tego pierwszego kraju miał grozić Pakistanowi atakiem nuklearnym w razie gdyby kraj ten zaangażował się militarnie w Syrii.

News pojawił się w mediach społecznościowych w pierwszej święto Bożego Narodzenia, a więc w dniu, w którym agencje informacyjne pracują na spowolnionych obrotach. Według fałszywki Mosze Ja’alon miał powiedzieć, że Izrael „zniszczy Pakistan w ataku nuklearnym”, jeśli tylko wojska tego kraju włączą się do walki z Państwem Islamskim w Syrii. Plotka została błyskawicznie powielona na Twitterze.

Informacja o możliwym uderzeniu za pomocą bomby atomowej na cele w Pakistanie wywołała poruszenie na tyle duże, że oficjalną odpowiedź sformułować szef obrony tego kraju, Khawaja Muhammad Asif. ” Izrael zapomina, że Pakistan też jest państwem nuklearnym”.- czytamy w nocie wydanej przez Islamabad. Po chwili pojawiło się również oficjalne dementi drugiej strony. „Oświadczenie przypisywane byłemu ministrowi obrony Mosze Ja’alonowi nigdy nie zostało napisane. Doniesienia, o których mówi minister obrony Pakistanu, są całkowicie fałszywe” – czytamy na Twitterze izraelskiego ministerstwa.

Dodać należy, że Pakistan nigdy nie przymierzał się nawet do zaangażowania militarnego w konflikcie na Bliskim Wschodzie – dość ma własnych problemów. Państwo nie utrzymuje jednak stosunków dyplomatycznych z Izraelem, co  nadało pewien stopień wiarygodności fałszywej informacji.
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Trump na tropie postprawdy. Były prezydent USA zakłada własną platformę social media

Zbanowany na wszystkich serwisach społecznościowych jak Twitter i Facebook, Donald Trump d…