We Wrocławiu trwają debaty na temat dziedzictwa marksizmu, praw pracowniczych i walce klas w państwach Europy Środkowej i Wschodniej. To inicjatywa, nad którą patronat medialny objął m.in. strajk.eu.

Social Forum 2016, fot. facebook.com
Social Forum 2016, fot. facebook.com

Tegoroczne forum dotyczy solidarności pomiędzy społeczeństwami w dobie kryzysu imigracyjnego oraz przeszłości tzw. realnego socjalizmu. Prelegenci z socjalistycznych i socjaldemokratycznych organizacji z Węgier, Bośni, Bułgarii, Białorusi, Ukrainy, Grecji, Rosji, Turcji i Serbii wymieniają się doświadczeniami w walce o lepszy świat. Konferencja zaplanowana jest na 11-13 marca.

Z naszych rodzimych mówców szczególnie interesujące wydają się wystąpienia Piotra Szumlewicza z Ogolnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, który dokonał podsumowania dokonań „realnego socjalizmu” w Polsce, a także „terapii szokowej” w polskiej gospodarce po 1989). Ciekawie zapowiada się wystąpienie Piotra Ikonowicza, który weźmie udział w niedzielnym panelu dotyczącym skutecznej walki o prawa pracownicze. W tym samym bloku mówił będzie Piotr Ciszewski z Akcji Lokatorskiej. Na pytania o związek feminizmu z walką klas odpowie Katarzyna Bratkowska z Porozumienia Kobiet 8 marca. Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji walczących z TTIP z Grecji, Czech, Turcji i Serbii opowiedzą o postępie procesu peryferyzacji Europy Wschodniej i Obszaru Morza Śródziemnego.

Portal strajk.eu jest patronem medialnym Social Forum 2016. Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. W końcu dociera że „proletariusze wszystkich krajów łączcie się” to nie pusty (albo wstydliwy) slogan a warunek przetrwania lewicy. Miałem na myśli LEWICY. Dlatego też nie wiem co tam robi lewo-gejowski Strajk. Zakochali się w kimś czy co?

  2. Bo dla lewaków prawdziwa religia obłuda. Przecież każdy widzi jakiego rozwolnienia nienawiści dostali i co wypisują do ludzi, nawet tutaj blokowaliście komentarze, czy inne fora, jaki szał świętej piany nienawiści lanej z pyska dostali. Nowe autorytety to Nowacka waląca bejsbolem i Polaków i jak się okazało menszczyzn, nie mówiąc o chrześcijanach, listach ludzi kultury jako wrogów lumenproletariatu, bo ta straszna kultura pokazuje ich wady, a KOD jest swój i można. Gwarantuje że nie ma już ani jeden grupy w Polsce której nie opluli.
    Ale jak skrytykujesz ich za ich zachowanie, rany boskie wycia idą przez całą wieś, jak mogłaś, atak straszny, niedopuszczalny, koszmarny. To jaka jest ich religia ,tego dna społecznego razemowego, lewackiego, zakłamanego.? Wielka Peowska OBŁUDA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…