www.klps.pl/propaganda

Sąd zwrócił uwagę Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji na błędy proceduralne. Wniosek pastafarian będzie rozpatrywany jeszcze raz.

www.klps.pl/propagandaW lipcu 2012 roku zwolennicy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti zwrócili się do MAC o zarejestrowanie nowej religii. Po niemal roku zastanawiania się, ministerstwo odmówiło wpisania nowej religii do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Zwolennicy Potwora Spaghetti twierdzą, że ich wyznanie spełnia wszystkie przewidziane prawem zasady, by zostać zarejestrowane jako związek wyznaniowy.

Kościół Latającego Potwora Spaghetti powstał w USA w 2005 roku i był reakcją na negowanie w niektórych szkołach teorii ewolucji i propagowanie niezgodnej z nauką zasady kreacjonizmu. W USA to wyznanie rozwija się znakomicie, w Polsce napotyka trudności. Niektórzy religioznawcy uważają, że jest parodią religii.

Wojewódzki Sąd Administracyjny nie badał zarzutów dotyczących prawa materialnego, lecz zwrócił uwagę tylko na błędy proceduralne. W obu ministerialnych instancjach odmowę wydał ten sam urzędnik, co jest sprzeczne z zasadą obiektywizmu – stwierdził sąd. Teraz wniosek powróci do MAC i będzie rozpatrywany jeszcze raz.

„Nie lękajcie się, bowiem to jeszcze nie koniec! :) Ku chwale Latającego Potwora Spaghetti, walczymy dalej! Podtrzymujemy obietnicę, że w razie potrzeby, negatywny dla nas wyrok wydany w WSA zaskarżymy w NSA, a jeśli będzie trzeba spotkamy się w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu” − napisali w oświadczeniu na stronie Kościoła jego wyznawcy.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…