Po ostrym ataku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Lewicę i jej porozumienie z PiS w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy, z OSK dobiegają głosy dystansujące się od tego stanowiska.

Przypomnijmy, że we wtorek na koncie OSK na Twitterze pojawił się wpis, że Strajk Kobiet daje Lewicy dobę na „ogarnięcie się”. Brak reakcji Lewicy (nie licząc pojedynczych głosów znaczących działaczy) zmusił nieco zdezorientowane liderki OSK do przedłużenia ultimatum. Nic nie wskazuje na to, by i ten ruch przyniósł jakieś konkretne rezultaty. Lewica jest pewna swojego postępowania, a poza tym wskazuje na sondaż dla „Rzeczpospolitej”, w którym 66 proc. Polaków chce, by opozycja głosowała wspólnie z PiS za przyjęciem unijnej pomocy finansowej.

Dziś swoje stanowisko w tej sprawie opublikował Zespół ds. Praw Pracowniczych Rady Konsultacyjnej przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet.

Członkinie i członkowie Zespołu są zdania, że Fundusz Odbudowy jest szansą dla wszystkich obywateli i obywatelek Polski, by zmienić na lepsze warunki codziennego życia. Uważają, że stanowisko OSK jest nieprzemyślane.

„Nieodpowiedzialne stanowisko”

„Nie zgadzamy się ze stanowiskiem OSK w tej sprawie. Odbieramy je jako nieodpowiedzialne i niezgodne z wolą i interesem osób, które brały udział w protestach Strajku Kobiet oraz tych, którzy działają w ramach Rady Konsultacyjnej OSK. Obowiązkiem WSZYSTKICH polityków jest nam zapewnić dostęp do lepszych warunków życia”, czytamy w Stanowisku. Jednocześnie Zespół ds. Praw Pracowniczych zaznacza, że mimo ewidentnego łamania praw człowieka i represji, stosowanych przez obecną władzę wobec osób broniących praw kobiet, należy zrobić wszystko, by gigantyczne sumy z UE trafiły do Polski.

„Powinny zostać wydane w sposób, który wzmocni sektory kluczowe dla jakości życia: ochronę zdrowia, opiekę, mieszkalnictwo, a także inne usługi publiczne. Blisko 500 mln Europejek i Europejczyków czeka na ostatnie głosowania aby fundusz stał się rzeczywistością. Potrzebujemy tych środków, jak i cała Unia Europejska na poprawę sytuacji w wielu dziedzinach po pandemii koronawirusa”, brzmi fragment Stanowiska.

Wydaje się, że bezkompromisową i agresywną krytyką Lewicy i wszystkich tych, którzy poparli stanowisko tej ostatniej, czołowe działaczki OSK zrobiły krzywdę Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet i sobie samym. Banowanie autorów i autorek krytycznych wypowiedzi robi fatalne wrażenie i pokazuje, jak daleko liderki odpłynęły od lokalnych działaczek ruchu, który wykształcił się wokół idei obrony praw kobiet.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. WIADMO ZE PIS BEDZIE TRAKTOWAL TE PIENIADZE JAK WYLACZNIE PARTYJNA KASE. BZDURA JEST TWIERDZENIE LEWICY ZE COS UGRALI !

  2. Tak. Potrzebujemy środków by odbudować się po pandemii, ale… dopóki PIS jest gdzie jest , możemy sobie tylko pomarzyć, że otrzymane środki zostaną odpowiednio zagospodarowane , że nasze życie stanie się lepsze, łatwiejsze, a usługi publiczne zostaną przywrócone- mówię o przywróceniu usług , bo ich praktycznie nie ma… i to od bardzo dawna. I ma z tą dramatyczną sytuacją dużo wspólnego to, że nie musieliśmy dotąd zaciskać pasa, martwić się o siebie nawzajem, nie tylko o swój własny koniec nosa. Liberałowie spowodowali zapaść społecznych stosunków i to liberałowie podzielili i zniszczyli społeczeństwo jako takie , a naszą zwykłą ludzką solidarność podeptał ostatecznie PIS. Krzyczymy od października wypierdalać i jebać PIS , bo każdy już widzi, ze z nimi u steru niczego nie osiągniemy. Część z nas dostrzega też, ze z liberałami z „opozycji” też niczego nie osiągniemy. Lewica mogłaby być naturalną opcją w takich czasach i po takiej diagnozie społecznego wkurwu, gdyby nie to, ze ludzie reprezentujący lewicowo zorientowanych obywateli to jakaś groteska i karykatura lewicy- nie mają ani odwagi ani siły przebicia , nie mówiąc już o lenistwie intelektualnym, ograniczającym ich widzenie i powodującym, ze nie istnieje dziś żadna wizja lewicowej opcji politycznej odnośnie tego kraju. Rozumiem emocje i podzielam wkurw OSK na to co zrobiła Lewica w sejmie, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego OSK pokłada nadzieje w KO… To przecież Platformerzy przez osiem lat władzy nie widzieli potrzeby równości kobiet i naprawy krzywdy jaką zrobiono kobietom w1993 roku. A nade wszystko niedowidzenie OSK, ze ma do czynienia z kryptokonserwatystami w przebraniu liberałów. To smutne, bo wydawało się, ze Marta i Klementyna to dziewczyny twardo stąpające po ziemi…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie będzie 25 lat więzienia za aborcję. Nawet dla PiSu to było za dużo. Jak głosowali posłowie?

Dziś o 14:00 głosowano w Sejmie wniosek o odrzucenie projektu mającego zmienić Kodeks Karn…