Tym razem kasa popłynie z toruńskiego ratusza. Radni zamierzają nadać dwóm dzielnicom miasta status uzdrowiska. Fundacji ojca Rydzyka marzy się wybudowanie kompleksu leczniczo-rekreacyjnego.

facebook.com/Tadeusz Rydzyk
facebook.com/Tadeusz Rydzyk

Lux Veritatis chce zrealizować zlecenie na budowę kompleksu „Termy Toruńskie”. Tak się prawdopodobnie stanie. Ani radni, ani prezydent miasta nie odżegnują się od tego pomysłu:

–  Fundacja Lux Veritatis przesłała wniosek w sprawie gotowości do zrealizowania na terenie Torunia inwestycji związanej z budową kompleksu leczniczo-rekreacyjnego Termy Toruńskie, wykorzystującego istniejące zasoby wód termalnych. Podjęliśmy analizy dotyczące tego wniosku. W wyniku tych prac wyznaczyliśmy dwa obszary: rejon Bydgoskiego Przedmieścia i dodatkowo część Czerniewic – powiedział Onetowi prezydent Torunia Michał Zaleski. – Kiedyś już mieliśmy obszar ochrony uzdrowiskowej, który znajdował się w części Czerniewic. Teraz wracamy do tego pomysłu.

Jeszcze w XIX wieku na toruńskich Czerniewicach istniało sanatorium i kompleks uzdrowiskowy. Wodę z okolicznych źródeł solankowych serwowano rannym żołnierzom pruskim, a potem niemieckim, którzy przyjeżdżali tam na rekonwalescencję. Na najbliższej sesji rady miasta włodarze Torunia chcą głosować za rozpoczęciem procedury przywracania uzdrowiska. Dla fundacji Ojca Dyrektora to gratka gwarantująca wielkie zyski w perspektywie kilku lat.

Przypomnijmy, że redemptorysta otrzymał już kilka tłustych dofinansowań z państwowej kasy – według obliczeń „Gazety Wyborczej” od 1 stycznia 2016 popłynęło do niego już 31 mln zł z pieniędzy polskich i unijnych: na geotermię, studia podyplomowe, szkolenia sędziów i prokuratorów, kultywowanie pamięci o Polakach zamordowanych za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej – i wiele więcej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tzw Lewica pierwsza rozpoczęła rozdawnictwo Państwu Watykan alias Kościół katolicki dóbr poniemieckich na „ziemiach odzyskanych”. Po 1989 roku „Lewica” na czele z gensekim Jaruzelskim dawała watykańczykom co tylko chcieli. Dzisiejsza lewica to taka lewa prawica!
    Czort z wami lewusami!

  2. Finansowanie społecznie użytecznych przedsięwzięć z publicznych pieniędzy to właśnie to, o co walczy lewica :-)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…