Kolejnej odrażającej zbrodni dopuścili się fundamentalistyczni bojówkarze w Syrii – obecnie biorący udział w tureckiej inwazji na Rożawę. Dziś rano Syryjskie siły Demokratyczne poinformowały o zamordowaniu przez nich liderki Partii Przyszłej Syrii Hewrin Chalaf, jej osobistej ochrony oraz innych cywilów.

Polityczka zginęła wczoraj. 12 października została wyciągnięta z samochodu na autostradzie, na terytorium Syrii, przez oddział Ahrar asz-Szarkijja. To islamscy fanatycy, którzy brali już udział w poprzedniej zbrodniczej kampanii tureckiej przeciwko syryjskim Kurdom – napaści na Afrin. Z fotografii i filmów, jakie obiegają od rana internet wynika, że inni cywile po wyciągnięciu z samochodów zostali rozstrzelani na miejscu. Hewrin Chalaf  terroryści ukamienowali, po czym odcięli jej głowę. Przed zabiciem prawdopodobnie również zgwałcili.

Część obserwatorów podejrzewa, że brutalna zbrodnia była bardzo starannie zaplanowana i to właśnie Chalaf była celem. Była wszak doświadczoną, szanowaną działaczką na rzecz równości we wszystkich dziedzinach życia, promotorką praw kobiet i mniejszości. Tymczasem właśnie Ahrar asz-Szarkijja w okupowanym przez Turcję Afrinie „zachęcało” i przymuszało kobiety do noszenia strojów zakrywających całe cialo oraz pozostawania w domach. Jest też winne mordów na ludności cywilnej, rabunkow i grabiezy. Publikowało wreszcie w sieci filmy zapowiadające, jak będzie mordować mieszkańców Rożawy.

Czystka etniczna, zniszczenie wielkiego równościowego i samorządnego eksperymentu, jakim jest Rożawa – to już dzieje się na naszych oczach, za zgodą światowych mocarstw. Fundamentalistyczni bojówkarze, którzy na rozkaz Erdogana walczą przeciwko Kurdom, nie kryją się z tym, ze ich marzeniem jest odnowienie Państwa Islamskiego, nowe ogłoszenie kalifatu. Będzie o to tym łatwiej, że podczas napadu na Rożawę systematycznie uwalniani są z tamtejszych miejsc odosobnienia wzięci przez Kordów do niewoli terroryści z IS. Tylko dziś media informują o udanej ucieczce kilkuset bojowników i członków ich rodzin z więzień.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Hamburg świętuje zwycięstwo wyborcze lewicy i klęskę prawicowej ekstremy. „Naziści precz!”

Socjaldemokratyczna SPD zwyciężyła w wyborach do landtagu w Hamburgu. Świetny wynik zanoto…