Po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich para lesbijek została zdobywcą złotego medalu. Zapewne nie jest to pierwszy medal dla środowiska LGBT, ale na pewno pierwszy oficjalny.

Brytyjki Kate i Helen Richardson- Walsh, które zawarły oficjalny związek małżeński w 2013 roku, zostały złotymi medalistkami i mistrzyniami olimpijskimi w hokeju na trawie. Para lesbijek była w składzie drużyny Wielkiej Brytanii. To pierwsza homoseksualna para, która zdobyła złoto na igrzyskach. Jest to również p[pierwsze małżeństwo od 1920 roku, które zdobyło medal olimpijski, występując w jednej drużynie.

Drużyna Wielkiej Brytanii w finale wygrała z drużyna Holandii po rzutach karnych.

– To wspaniałe dla reprezentacji Wielkiej Brytanii i dla hokeja na trawie jako dyscypliny sportowe – powiedziała Helen, której słowa cytuje RT. Dodała także, że hokej może być interesujący dla każdego, niezależnie od orientacji seksualnej

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Znowu? Naprawdę? To jest z waszej strony uporczywa dyskryminacja osób o odmiennych upodobaniach seksualnych. Dlaczego podajecie wyłacznie informacje o osobach homoseksualnych? A gdzie newsy o tych zawodnikach którzy lubią uprawiać seks z kobietami , psami i kotami czy choćby wibratorem czy własną ręką? Jak pięknie brzmiałby tytuł artykułu na tym na wskroś lewicowym portalu: OLIMPIJSKI PRZEŁOM: WIELBICIEL WIBRATORA MARKI SEISMIC-SHAKE ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL W PCHNIĘCIU KULĄ.

    1. Dokładnie! W sporcie nie ma miejsca na propagowanie tego, jak i z kim się ktoś ciupcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Chile: wieloletnie wyroki dla siepaczy reżimu Pinocheta

Chilijski Sąd Najwyższy skazał na kary wieloletniego więzienia 19 byłych agentów Narodowej…