Share Button

ONZ-owskie badania przeprowadzone wśród obywateli Egiptu, Maroka, Libanu i Palestyny wykazały, że tamtejsi mężczyźni uważają, że kobiety uwielbiają być molestowane.

Komórka Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet nosząca nazwę ONZ Kobiety i organizacja działająca na rzecz równości płci Promundo zleciły badania, w których wzięło udział 5 tysięcy mężczyzn z czterech krajów arabskich w wieku od 18 do 59 lat. Wyniki są z europejskiego punktu widzenia dość intrygujące. Wyszło w nich, że w Maroku 71 proc. mężczyzn sądzi, że kobiety lubią zainteresowanie okazywane im przez molestujących mężczyzn. Tak samo uważa 43 proc. ankietowanych z Egiptu.

Z kolei do molestowania kobiet w miejscach publicznych przyznało się od 31 proc. ankietowanych w Libanie do 64 proc. w Egipcie.

Trzech na czterech ankietowanych w Palestynie i Egipcie przyznało, że kobiety mogą być molestowane jeśli ubierają się wyzywająco.

Naukowcy z Promundo twierdzą, że przesadą byłoby twierdzenie, że takie poglądy mają jedynie mężczyźni na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce.

– Spotykamy się z nimi na całym świecie – mówił współautor raportu Brian Heilman.

Share Button

2 komentarze

 1. emzi napisał:

  >75% uważa, że wyzywająco ubrana kobieta może być molestowana.
  >Spotykamy się z nimi [poglądami] na całym świecie

  Co za puenta XDDD

 2. lubat napisał:

  Co to znaczy molestowanie? Jednym z warunków jest zachowanie sprzeczne z normami społecznymi w danym społeczeństwie, kraju. W wielu krajach obślinianie rąk kobietom jest traktowane jako skrajny molestunek, a nawet przepuszczenie kobiety przy wchodzeniu do pomieszczenia to „męski szowinizm”.
  Nie dajmy się więc zwariować z tym molestowaniem i nie narzucajmy krajom arabskim naszych standardów zachowań, dopóki i oni nam nie narzucają swoich.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*