„Stańmy murem za św. Janem Pawłem II oraz Kard. Stefanem Wyszyńskim!” – nawołuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Organizacja uruchomiła formularz, w ramach którego można zgłaszać przypadki obrażania czy wyśmiewania papieża-Polaka lub innych osobistości kościelnych.

Katoliccy radykałowie z Ordo Iuris nie chcą pogodzić się z faktem, że Jan Paweł II nie jest już niekwestionowanym autorytetem dla większości Polaków, a młode pokolenie myśli o nim jako o starcu z nieciekawą reputacją, a w najlepszym wypadku – jako o śmiesznym memie.

Donieś na wyśmiewanie papieża

Ordo Iuris chce jednak wymusić powrót  kultu i statusu nietykalnego dla Karola Wojtyły. Na stronie internetowej Muremzawielkimipolakami.pl można zgłaszać przypadki naruszenia dobrego imienia Jana Pawła II. Dołożono także Stefana Wyszyńskiego, „Prymasa Tysiąclecia”. który, zdaniem kontrrewolucjonistów, również jest regularnie znieważany w internecie.

„Obrzydliwe ataki”

„Ostatnie lata obfitują w obrzydliwe ataki na dwóch duchowych ojców polskiej niepodległości i wolności. Św. Jan Paweł II oraz Kard. Stefan Wyszyński poświęcili życie dla Ojczyzny oraz wspólnoty chrześcijańskiej, jaką jest Kościół Powszechny. Za Ich zasługi na rzecz polskiej wolności, demokracji oraz niepodległości jesteśmy im winni szacunek i wdzięczność. Niestety coraz częściej dochodzi do pomówień na Ich temat oraz do niszczenia miejsc pamięci, poświęconym tym wybitnym synom polskiej ziemi” – przekonuje Ordo Iuris.

Na stronie znajduje się pole „zgłoś zniesławienie”, gdzie donosiciel może podać swoje personalia, a także zdefiniować rodzaj naruszenia: kłamstwa/oczernianie, znieważanie/ośmieszanie lub uszkodzenie/zbeszczeszczenie miejsc pamięci. W denuncjacji należy też podać miejsce występku.

Duchowy przywódca

Co ciekawe, fundamentaliści nazywają Wojtyłę i Wyszyńskiego „duchowymi przywódcami narodu polskiego”, którzy „potrzebują dziś obrońców”,

„Dlatego z Państwa pomocą uruchomiliśmy specjalny zespół interwencji procesowej, który zajmować się będzie właśnie sprawami zniesławiania oraz szerzenia nienawiści wobec Papieża-Polaka oraz Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o Państwa pomoc w uchwyceniu każdego przypadku naruszenia dobrego imienia wielkich Polaków. Zachęcamy do dołączenia do naszej sieci – społeczności osób, którym bliskie jest nauczanie św. Jana Pawła II oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego” – przekonuje Ordo Iuris.

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…