Prezydenci Warszawy oraz Wrocławia zaapelowali do dyrektorów szkół, aby zorganizowali lekcje wychowawcze dotyczące mowy nienawiści. Ordo Iuris oburzone: to indoktrynacja! Znowu bedą bronić gejów i kobiet narażonych na przemoc – zamiast np. rodzin wielodzietnych!

Ordo Iuris oraz Kaja Godek zachęcają do zwalniania dzieci z tych lekcji. Udostępniają nawet specjalny formularz.
Czego mniej więcej dotyczyć mają lekcje, zdradził na Twitterze Rafał Trzaskowski:


Ale to nie spodobało się konserwatywnym działaczom. Oburzył się prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. „Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział wprowadzenie w stołecznych szkołach programu walki z tzw. mową nienawiści. Poważne wątpliwości budzą opublikowane w Internecie materiały, które mają być wykorzystywane podczas zajęć na ten temat. Określają one bowiem dyskryminowane grupy społeczne na podstawie kryteriów ideologicznych. Stwierdza się w nich, że dyskryminacja miałaby dotyczyć zwykle m.in. feministek, czy osób prowadzących homoseksualny styl życia. W materiałach zabrakło jednocześnie miejsca dla innych grup takich jak rodziny wielodzietne czy osoby ubogie (z plansz udostępnionych przez Trzaskowskiego to bezpośrednio nie wynika. Przypomniano natomiast, kogo hejt w sieci dotyka „najczęściej” – przyp. WK). Instytut Ordo Iuris przygotował oświadczenie dla rodziców, którzy nie wyrażają zgody na uczestnictwo ich dzieci w tych zajęciach” – czytamy na stronie Instytutu, który postanowił dzielnie obronić polskie dzieci przed „indoktrynacją”.

Fundacja udostępniła na swojej stronie także swoiste „oświadczenie wychowawcze”. Podpisując je, rodzic oświadcza, że udział dziecka w „zajęciach, warsztatach, spotkaniach – realizowanych w ramach działań o charakterze wychowawczym lub profilaktycznym […], których treści w całości lub częściowo odnoszą się do tzw. „mowy nienawiści” […] wymaga każdorazowo mojej odrębnej zgody wyrażonej na piśmie”.


Ramię w ramię z Kwaśniewskim stanęła Kaja Godek:


Co najbardziej w tym wszystkim boli Instytut? Jego szef przyznał szczerze: „Problem polega na tym, że pod nieostrym pojęciem mowy nienawiści mieści się dzisiaj dowolne treści. W znacznej części stanowiące realizacją postulatów radykalnej lewicy”.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Katotaliban zawsze będzie pluł na postęp cywilizacyjny, bo postęp cywilizacyjny niszczy fanatyzm. Najgorsze jest tylko to, że ten katotaliban dorwał się do władzy i szmalu przy czynnym poparciu rządzącej bandy.

    1. Weź nie bredź. 99% z ułamkiem tych którzy strasznie krzyczą o wymordowaniu inaczej myślących – nigdy nie wprowadza swoich słów w czyn, zaś ci, którzy siedzą cicho – zwykle to robią. Wyszalenie się czy poprzez opowiadanie głupot znajomym, pisanie ich w internecie – pozwala rozładować emocje i kończy się na słowach. Paranoik-psychopata czy inny zaburzony nie będzie rozładowywał emocji – on z mety wprowadzi w czyn swoje urojenia.
      Wykorzystywanie działania jednego zaburzonego psychicznie, który prześliznął się między palcami systemu opieki psychiatrycznej – to próba kolejnej indoktrynacji społeczeństwa. A refleksji nad wprowadzonymi do ustawy psychiatrycznej zmianami, które PRAKTYCZNIE UNIEMOŻLIWIAJĄ umieszczenie w zakładzie zamkniętym cwanego chorego, a nie przeszkadzają w takim potraktowaniu zwykłego ,,Kowalskiego”- brak.

    2. Kolego Skorpsionie 13 a nawet 13 i pół, czy ja cokolwiek pisałem o psychicznych? czy ja cokolwiek pisałem o indoktrynacji społeczeństwa (no chyba że kolesie z tej organizacji to robią)? czy ja pisałem cokolwiek o sadzaniu wariatów do wariatkowa? NIE! Co najwyżej o ciemnym katotalibanie, który na chama walczy z postępem cywilizacyjnym. Więc z cała pewnością nie bredzę. Ciemniaku?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Amerykanie nie dojadają

Okres pandemii wycisnął piętno na gospodarstwach domowych w USA. Ubóstwo żywnościowe wzros…