Angela Merkel w końcu zareagowała na dramat uchodźców na Morzu Śródziemnych. Odkąd włoski rząd kilka miesięcy temu wykończył unijną misję ratunkową Sophia, tonący migranci nie otrzymują żadnej zorganizowanej pomocy. Szefowa niemieckiego rządu oświadczyła dziś, że reaktywacja państwowych misji jest rozwiązaniem, które Berlin jest gotów poprzeć.

Misja Sophia, która uratowała przed śmiercią w wodnej otchłani kilkadziesiąt tysięcy osób, została zakończona wiosną tego roku ze względu na opór Włoch, które pod rządami prawicowego rządu kategorycznie odmawiają przyjmowania jakichkolwiek uchodźców na swoje terytorium.

Dlatego też pewne nadzieje można wiązać z zapowiedzią kanclerz Angeli Merkel, która opowiedziała się  za reaktywowaniem państwowych misji ratunkowych na Morzu Śródziemnym. – Byłoby dobrze, gdybyśmy i dziś mieli  misję Sophia i statki pod państwową banderą, które ratowałyby ludzi – powiedziała niemiecka przywódczyni. – Misje ratunkowe na morzu są tak samo potrzebne jak zwalczanie przemytu ludzi – podkreśliła Merkel.

Słowa Merkel są zapewne efektem apelu, jaki wygłosiła organizacja pomocy uchodźcom Pro Asyl, która wezwała rząd, by na gruncie europejskim angażował się na rzecz wznowienia akcji mogących uratować tysiące ludzkich istnień.

– Tego rodzaju inicjatywa niemieckiej kanclerz zasługiwałaby na wsparcie – mówił szef organizacyjny Pro Asyl Guenter Burkhardt. – Uratowanych migrantów nie wolno jednak w żadnym wypadku zawracać do Libii. Trzeba byłoby im zezwolić na dotarcie na europejski ląd – zaznaczył. Wezwał on jednocześnie Angelę Merkel do zakończenia  współpracy z libijskimi watażkami.

– Kiedy uchodźcy zawracani są do krajów Afryki Północnej, lądują potem w obozach niewolników. Kraje Afryki Północnej nie są bezpieczne – bezpieczeństwo może zapewnić uchodźcom tylko Europa – podkreślał Burkhardt.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Niech te organizacje bardziej się postarają i wymuszą na Merkel i innych Makronach, by organizowali loty czarterowe z Afryki wprost do Niemiec, Francji i innych Szwecji. Dlaczego ludzie z Afryki, którzy bardzo pragną europejskiego socjalu muszą tak ryzykować i płynąć parę kilometrów na pontonach?
  Tylko potem niech nikt się nie dziwi, że AfD staje się drugą siłą w Niemczech, a Salvini wygra pewnie w cuglach wybory w Italii.

  1. Mam lepszy pomysł. Niech po prostu finansują pobyt swoich „uchodźców” w Europie. Niech wezmą ich sobie do domów, dadzą jeść, ubiorą, dadzą „kieszonkowe” w wysokości 150 EUR na osobę i zapewnią wystarczającą intymność aby mogli się rozmnażać.

   Niech to robią na swój koszt a nie na mój.

   Pracuję w Niemczech jako robotnik i to z moich podatków jest ta „pomoc”. A ponieważ ja tych „biednych uchodźców” widuję na co dzień, to mam powody aby mnie szag trafiał.

   Tymczasem tacy jak pan Piotr Nowak, bardzo skorzy do pouczania innych, grosza skąpią, myśląc że się wykpią czczym słowem.

   Nie masz pan prawa, Panie Nowak, pouczać, dopóki się nie dokładasz.
   Nie bądź więc pan kutwą, i udowodnij sięgając do SWOJEJ kieszeni, że los owych „uchodźców ” nie jest Ci obojętny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Homofobicznym gminom pod rozwagę: NSA unieważnił uchwałę nienawiści

Rada Gminy Serniki 21 czerwca 2019 roku podjęła uchwałę, mającą formę deklaracji o nazwie …