Orlen

Państwowy koncern paliwowy, do tej pory już kilkukrotnie krytykowany za zawyżanie cen na płyn dezynfekcyjny i za chęć nadmiernego zarabiania na pandemii, po raz kolejny się podjął kontrowersyjna decyzję.

Jak otóż zapewnił na Twitterze prezes koncernu Daniel Obajtek, „Wojska Obrony Terytorialnej bardzo aktywnie wspierają Polaków w walce z #koronawirus.em, dlatego uruchomiliśmy specjalny program lojalnościowy, dzięki któremu terytorialsi uzyskają zniżki na paliwo na stacjach PKN_ORLEN. Tylko wspólnie możemy stawić czoło pandemii”.

Porozumienie w tej sprawie podpisano między Ministerstwem Obrony Narodowej a PKN Orlen, reprezentowane odpowiednio przez ministra Błaszczaka i prezesa Obajtka. Towarzyszył i niejako patronował temu wiekopomnemu porozumieniu sam prezydent Andrzej Duda.

„To podziękowanie za służbę dla Polski, łączenie pracy i życia rodzinnego ze służbą wojskową”, napisano na stronie MON, zaś WOT też nie pozostawał w tyle: „Dziękujemy PKN Orlen za gest solidarności z żołnierzami WOT, którzy w specyficzny sposób pełnią służbę dla Polski łącząc pracę zawodową i życie rodzinne ze służbą wojskową”.

Pan prezydent nie posiadał się z radości, twierdząc, że jest pod wrażeniem wsparcia, jakiego WOT udziela instytucjom i służbom walczącym z epidemią. Specjalnie Duda dziękował żołnierzom-ochotnikom, którzy służbę patrolową pełnią jednocześnie z pracą zawodową.

Zniżki na tańsza benzynę otrzymywać będą żołnierze OT, obejmowani programem „Karta Rabatowa dla żołnierza OT”. W jakiej wysokości będą te zniżki, nie podano.

Żołnierze OT najbardziej są widoczni podczas patrolowania ulic i wyłapywania obywateli, którzy, ich zdaniem, gromadzą się nie przestrzegając przepisów rozporządzenia o epidemii, jeżdżą na rowerze, spacerują po lasach i parkach, często karząc mandatami. Poza tym zajmują się pomocą w transporcie środków medycznych i opieką nad kombatantami.

W komentarzach zwraca się uwagę, że takie decyzje noszą charakter przekupstwa politycznego. Czemu ulgi są skierowane tylko do jednej formacji, jednoznacznie kojarzonej z opresyjnym charakterem jej działań? Czemu państwowy koncern paliwowy nie pomyślał, by w taki sam sposób wspomóc lekarzy, pielęgniarki i pracowników socjalnych, którzy z narażeniem życia niosą pomóc i walczą z pandemią?
Decyzja Orlenu wiele mówi o charakterze państwa PiS.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A zapomniałem. Przeciez te usługi dla sędziów ów bank świadczy juz od dawien dawna. Jeszcze co najmniej od czasów mlekiem i miodem płynącej demokracji pod rządami Millerów i Kwachów

 2. A co z bankiem należącym do państwa ktory daje preferencyjne warunki na konto, kredyty i inne usługi plus karte kredytową na 30 tysięcy dla każdego wielce szanownego niezawisłego i nieomylnego obywatela sędziego? Czy to też przekupstwo? Panstwo przekupuje ich zeby pilnowali interesow oligarchii i systemu niesprawiedliwosci?

 3. Czemu państwowy koncern paliwowy nie pomyślał, by w taki sam sposób wspomóc lekarzy, pielęgniarki i pracowników socjalnych, którzy z narażeniem życia niosą pomóc i walczą z pandemią?

  Pada w końcówce tekstu.
  Pan Wiśniowski jarząbka tu wycina po całości – rzec by można.
  Dlatego Panie Naczelny, że dla białego personelu to ich zawodowy obowiązek, a dla szwei z OT – nie koniecznie.

  1. Je.bał pies prawdę jak pisze się pod tezę pt. „Walić w kaczy system”, masz 100% racji — 5 litrów płynu kosztowało niecałe 9 dych a więc setka wychodziła po złoty siedemdziesiąt osiem, niech „nadredaktor” Wiśniowski sprawdzi ile kosztowała setka płynu odkażającego przed pandemią, jak sprawdzi to niech wlezie pod redakcyjny stół i wesoło odszczeka te swoje wypociny…………..
   U mnie w Małopolsce funkcjonuje powiedzenie „jak byłeś na zaje.bistym weselu gdzie wszystko było cacy a chcesz się do czegoś przyczepić to powiedz, że makaron w rosole był za grubo pokrojony”, Maciejowym makaronem jest zniżka dla OT ale każdy sposób dobry by dopiec kaczorom…………

  2. no nie wiem, nie wiem. Kilka tygodni wcześniej zamówiłem, opłaciłem i otrzymałem alkohol etylowy skazony 99,9% w cenie brutto 36,6 zł/ bańkę 5 litrów. Do mieszanin do mycia płyt elektronicznych. Dodatkiem do takiego jak kupiłem spirita musiałby być: Woda w ilości potrzebnej do rozcieńczenia na 70% vol. i preparat dezynfekcyjny w ilości 5-10g/l maksimum plus cena mieszania konfekcjonowania w op 5 l… to powinno czynić kwotę za baniuszkę piątke jakieś 50 zyli brutto na stacji benzynowej. Cena na Orlenie była zbyt wysoka (jak wszystkie ceny na stacjach benzynowych, które utrzymują się głównie z działalności ubocznej a nie handlu paliwem (marża ajenta to jakieś 8-20 gr/l) a stacjóff jk mrufffkuff…

  3. 8 groszy na litrze dla garstki! Fiu, fiu! Ale afera! Tyleż samo (i więcej) wynosiły promocje Orlenu dla wszystkich klientów tej firmy. Chamska, bezczelna, nieszkodliwa i kolejna rządowa propaganda (ale tylko propaganda) dla misiów Puchatków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…